Real prokletí nezlomil. Gómez rozhodl o výhře Bayernu

17. 4. 2012 22:42
Semifinále Ligy mistrů: Bayern - Real 2:1 (1:0)

Mnichov - Fotbalisté Realu Madrid nezlomili mnichovské prokletí ani pod vedením Josého Mourinha. Královský klub prohrál na hřišti Bayernu v úvodním semifinále Ligy mistrů 1:2 a v odvetě na San Bernabeu bude muset dohánět těsnou ztrátu.

V první půli poslal bavorský velkoklub do vedení přesnou ranou Franck Ribéry. Realu se podařilo srovnat skóre krátce po změně stran, když se po nezištné přihrávce Cristiana Ronalda gólově prosadil německý reprezentant Mesut Özil.

Utkání směřující k remíze rozhodl v poslední minutě Mario Gomez.

Utkání mezi Bayernem a Realem Madrid jsme sledovali ŽIVĚ
Real chce zlomit mnichovské prokletí. Poprvé tam vyhrát

Přestože obě mužstva dávala v úvodní půli velký důraz na zajištěnou defenzivu, dokázaly útočné hvězdy využívat občasná okénka. Jako první zahrozil Benzema, jehož střelu musel brankář Neuer vytáhnout na roh.

V 15. minutě se dožadoval odpískání penalty Ribéry, ovšem sudí Webb jej správně nevyslyšel. Francouzský špílmachr si vše vynahradil o chvíli později, kdy se dostal k odraženému míči a nekompromisně jej napálil do sítě Realu.

Na konci poločasu se ještě pohotovými zákroky blýskli oba brankáři, brzy po přestávce však už kapituloval i mnichovský Neuer. Ronaldo sice nejprve ledabylým zakončením rychlého brejku neuspěl, ovšem poté pohotově vrátil míč od tyče před bránu Özilovi a ten zblízka vyrovnal.

Postupem času se vyrovnaná hra začala převažovat na stranu Bayernu, nejvíce hrozil kanonýr Gómez. A právě domácí útočník zařídil vítěznou trefu, když v poslední minutě srazil za Casillase prudký centr Lahma.

Úvodní semifinálové utkání fotbalové Ligy mistrů:

Bayern Mnichov - Real Madrid 2:1 (1:0)
18. Ribéry, 90. Gómez - 54. Özil. Rozhodčí: Webb (Angl.). ŽK: Badstuber, Robben, Lahm - Coentrao, Xabi Alonso, Di María, Ramos, Higuaín, Marcelo. Diváci: 66.000.

Bayern: Neuer - Lahm, Boateng, Badstuber, Alaba - Gustavo, Schweinsteiger (61. Müller) - Robben, Kroos, Ribéry - Gómez. Trenér: Heynckes.
Real: Casillas - Arbeloa, Pepe, Ramos, Coentrao - Khedira, Xabi Alonso - Di María (79. Granero), Özil (69. Marcelo), Ronaldo - Benzema (84. Higuaín). Trenér: Mourinho.