Radost v Římě. 'Zemanovci' zabrali a smetli Palermo

4. 11. 2012 23:11
AS Řím - Palermo, radost domácích fotbalistů
AS Řím - Palermo, radost domácích fotbalistů | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté AS Řím vedení českým trenérem Zdeňkem Zemanem porazili v italské lize 4:1 Palermo a napravili poslední dvě porážky 2:3.

Celek z hlavního města zůstává po 10. kole Serie A na šestém místě tabulky s jedenáctibodovou ztrátou na vedoucí Juventus.

Kanonádu začal Totti

AS nakročilo k pátému vítězství v sezoně už v úvodní půlhodině, kdy se na Stadiu Olimpico prosadili kapitán Totti s Osvaldem.

V poslední dvacetiminutovce přidali další dvě branky Lamela a Destro, který však oslavil gól svlečeným dresem a rozhodčí ho po druhé žluté kartě vyloučil. V závěru už pouze snížil Iličič.

Lazio utrpělo debakl

Konkurenční římský klub Lazio naopak prohrál na hřišti Catanie 0:4 a po nejtěžší porážce v sezoně klesl na páté místo. Catanii vyšel úvod zápasu a díky dvěma brankám Argentince Gómeze a proměněné penaltě Lodiho vedla už po půlhodině 3:0.

Debakl hostů dokonal v 69. minutě další argentinský hráč Barrientos. Krátce poté se dostal na hřiště český útočník Lazia Libor Kozák.

Neapol remizovala, Fiorentina nadělovala

Třetí Neapol přišla až v nastaveném čase o domácí vítězství nad FC Turín a remizovala 1:1. Domácí poslal v šesté minutě do vedení uzdravený uruguayský kanonýr Cavani, ale hostující Sansone rozhodl v závěru o dělbě bodů. Předtím byl za protesty vykázán na tribunu trenér Neapole Mazzarri.

Na čtvrté místo poskočila Fiorentina, která porazila na svém stadionu 4:1 Cagliari. Na vedoucí trefu domácího Rodrígueze ze 14. minuty ještě dokázal před přestávkou odpovědět Casarini, ale Jovetič, Toni a Cuadrado v druhé půli rozhodli o třetí výhře "fialek" za sebou.

20. Siena 11 3 3 5 12:14 6

Poznámka: Sieně bylo odečteno šest bodů, Bergamu 2 body, FC Turín a Sampdorii Janov 1 bod.

před 9 minutami

Turecké pobřeží Egejského moře nadále sužují požáry, z letovisek se tam musely evakuovat tisíce lidí. Kvůli ohni přišli o život již čtyři lidé.

před 56 minutami

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.