Baník vyloupil Příbram a poslal Žižkov do druhé ligy

5. 5. 2012 17:53
Fotbalisté Baníku Ostravy vyhráli ve 28. kole první fotbalové ligy na půdě favorizované Příbrami 2:1 a opět poskočili na čtrnáctou pozici, zajišťující záchranu.
Zápas Baník Ostrava - Viktoria Žižkov o záchranu v Gambrinus lize
Zápas Baník Ostrava - Viktoria Žižkov o záchranu v Gambrinus lize | Foto: Dalibor Sosna

Příbram - Fotbalisté Baníku Ostravy vyhráli ve 28. kole první fotbalové ligy na půdě favorizované Příbrami 2:1 a zase se přiblížili záchraně. Minimálně do neděle se posunuli na 14. místo o bod před pražské Bohemians.

Zároveň dala jistotu dalšímu pražskému celku - Viktorii Žižkov. Ten se stal prvním sestupujícím, na Baník totiž nyní ztrácí tři zápasy před koncem ligy nedostižných devět bodů (Ostrava má se Žižkovem lepší vzájemné zápasy).

Liberec selhal. Přes obrovský tlak nedal gól Slovácku

Slezané působili od počátku utkání jako aktivnější a nebezpečnější celek. V 15. minutě sice Baránka vystrašila přízemní střela Krause, ovšem o chvíli později se Baník mohl radovat z vedoucí branky. Střelou do protipohybu brankáře Hrušky skóroval Kukec.

Dlouho však Ostravanům vedení nevydrželo. Po rohovém kopu se hlavou prosadil Krejčí.

Do přestávky spálil ještě další dvě gólovky Lukeš, vše ale v 50. minutě napravil Fantiš, který se po standardní situaci nejlépe zorientoval v pokutovém území a poslal míč do příbramské sítě podruhé.

Domácí se tentokrát už na vyrovnání nezmohli, přestože Krbeček a Šlapák měli k němu hodně blízko.

28. kolo první fotbalové ligy:

Příbram - Ostrava 1:2 (1:1)
Branky: 30. Krejčí - 23. Kukec, 50. Fantiš.
Rozhodčí: Zelinka - Večeřa, Tacina. ŽK: Kraus, T. Pilík - Kukec, Marek. Diváci: 2867.

Příbram: Hruška - Andrejevič (88. Dušek), Krejčí, Mišůn, Pleško - Mareš (57. Papšys), Kraus (67. Divíšek), T. Pilík, P. Pilík - Šlapák, Krbeček. Trenér: Vavruška.

Ostrava: Baránek - Frydrych, Zawada, Vomáčka, Lukeš (83. Adámik) - Vašenda, Fantiš (81. Poliaček), Marek, Kukec (71. Droppa) - Magera, Kraut. Trenér: Látal.

1. Liberec 28 19 5 4 66:29 62
2. Sparta 27 18 3 6 46:24 57
3. Plzeň 27 17 5 5 60:33 56
4. Mladá Boleslav 27 14 5 8 46:32 47
5. Dukla 27 11 8 8 40:28 41
6. Teplice 27 11 8 8 31:29 41