VIDEO Citizens smetli Tottenham, United jen remizovali

24. 11. 2013 18:57
Manachester City rozstřílel ve 12. kole Premier League Tottenham 6:0, městští rivalové z United jen remizovali 2:2 v Cardiffu.
Jesus Navas z Manchesteru City se proti Tottenhamu trefil už po 14 sekundách | Video: youtube.com

Praha - Fotbalisté Manchesteru City v Premier League pokračují ve famózních domácích výsledcích. Stoprocentní zisk na vlastním hřišti si udrželi i ve 12. kole, kdy smetli Tottenham 6:0. Před svými fanoušky tak mají za šest zápasů skóre 26:2!

Citizens se díky kanonádě posunuli v tabulce na čtvrté místo, přičemž na vedoucí Arsenal ztrácejí šest bodů. Tottenham, který se do neděle pyšnil nejlepší obranou v celé soutěži, je o pouhé dva body zpět devátý.

V odpoledním duelu pak remizovali fotbalisté Manchesteru United na hřišti Cardiffu 2:2, přestože dvakrát vedli. Bod domácím vystřelil gólem v 91. minutě Korejec Kim.

Rekordní gól v historii City

Manchesterský celek se ujal vedení už po 14 vteřinách. Brankář Hugo Lloris vykopl míč přesně na kopačku Sergia Agüera, jehož pohotový pokus sice vyrazil, ale na dorážku Jesúse Navase již nestačil. Jedná se o nejrychlejší gól City v Premier League, prvenství dosud držel Geovanni se zásahem ze 30. vteřiny v roce 2007.

Po první půli již hosté prohrávali 0:3. Střelu Álvara Negreda tečoval do vlastní sítě záložník Sandro a čtyři minuty před přestávkou zvýšil po kombinaci do prázdné branky Agüero.

Argentinský útočník přidal po přestávce ještě svůj desátý gól v sezoně a v tabulce střelců předčil dosud vedoucí duo Daniel Sturridge, Luis Suárez z Liverpoolu.

City mají před Plzní formu

Na pětigólový rozdíl upravil po pohledném uvolnění Negredo v 55. minutě, v nastavení uzavřel skóre Navas. Podobným rozdílem Tottenham naposledy prohrál v roce 1997 (1:6 s Chelsea).

Manchester City, který přivítá Plzeň na svém stadionu ve středu, prodloužil domácí střeleckou šňůru. Gól před vlastními fanoušky dal již v 56. zápase za sebou, na vyrovnání rekordního zápisu Manchesteru United mu chybí ještě deset utkání.

Trenér Manuel Pellegrini nasadil sestavu: Pantilimon - Zabaleta, Demichelis, Nastasič (46. Lescott), Clichy - Navas, Fernandinho, Touré, Nasri (77. Milner) - Agüero (69. Javi García) - Negredo.

United opět ztratili zbytečně body

Konkurenční Manchester United, kterému kvůli problémům s třísly a prstem na noze chyběl útočník Robin van Persie, dostal po čtvrthodině do vedení z otočky Wayne Rooney. Domácí Cardiff vyrovnal ve 33. minutě po rychlé akci, na jejímž konci byl Frazier Campbell.

Těsně před pauzou poslal United, jejichž výkon sledoval na tribuně i bývalý trenér Alex Ferguson, podruhé do vedení Patrice Evra, ale ani tentokrát ho "Rudí ďáblové" neudrželi. V nastavení druhé půle si naskočil na Whittinghamův přímý kop střídající Kim Po-kjong a srovnal na konečných 2:2.