Před běsnícími sparťany utekli i slovenští komentátoři

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
24. 10. 2014 9:13
Vedle fanoušků před výtržnostmi sparťanských chuligánů utekly i slovenské televize.
Sparťané ohrožovali fanoušky i pracovníky slovenské televize.
Sparťané ohrožovali fanoušky i pracovníky slovenské televize. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Nejen obyčejní fanoušci se včera při řádění chuligánů na stadionu Pasienky báli o svou bezpečnost. Před běsnícími příznivci Sparty, kteří vtrhli do sektoru domácích příznivců Slovanu, utíkali také pracovníci slovenské televize RSTV.

Ti nevěřili vlastním očím, když si to rozvášnění rowdies namířili přímo na jejich stanoviště. Hlavní komentátor Luboš Hlavena se tedy raději rozhodl s omluvou své místo opustit. Později prohlásil, že se mu sparťané pokoušeli sebrat část vybavení.

Máte rádi Aktuálně.cz?

Křišťálová lupa - hlasování pro A.cz

Hlasujte pro nás v internetové anketě Křišťálová Lupa 2015 v kategorii Zpravodajství. Za každý Váš hlas děkujeme!

HLASOVAT MŮŽETE ZDE >>

Jeho kolega Marcel Merčiak se po hluché chvíli přihlásil spolu s expertem Szilárdem Némethem z provizorního studia na trávníku. Přiznal, že studio bylo situováno přímo pod sektorem hostí a při výtržnostech s celým vysílacím týmem prchali stovky metrů před agresivními sparťany.

"Jsem rád, že žiju," zněla první reakce očividně vyděšeného Németha poté, co se oba znovu přihlásili. "Spolu se Szilárdem jsme museli běžet na druhou stranu stadionu pod hlavní tribunu," líčil Merčiak.

"Je to něco neuvěřitelného i na naše poměry, i když jsme tady měli různé akce fanoušků. Tato scéna se ale stává až mezinárodní blamáží," dodal.

"I já jsem si myslel, že tohle už je za námi. Všude se staví stadiony bez bariér a nikde se to nestává," kroutil hlavou Németh, bývalý reprezentační kanonýr.

Když se pak schylovalo k pokračování duelu, přihlásil se zpět ze svého stanoviště i Hlavena. "Krvavé tváře, tyče, ..." líčil do mikrofonu dění z před několika minut. "Neumíte si představit, co jsme tady prožívali. Neměli jsme kam utéct, tak jsme se jen tak schovávali."

Podobné pocity měl i spolukomentátor Karol Marko. "Byl jsem připraven se bránit. Bylo to nepříjemné, byli úplně jako smyslů zbavení," soukal ze sebe.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 hodinami

Izraelské nálety v Gaze budou pokračovat, dokud to bude nutné, uvedl Netanjahu

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v sobotu řekl, že Izrael bude pokračovat v náletech v Pásmu Gazy, dokud to bude nutné, a bude se přitom snažit co nejvíce chránit civilisty. Vinu za současné boje premiér připsal islamistickému hnutí Hamás, které v palestinské enklávě vládne. Informovala o tom agentura Reuters.

"Strana, která nese vinu za tuto konfrontaci, nejsme my. Jsou to ti, kdo na nás útočí," řekl Netanjahu v televizním projevu. "Jsme stále uprostřed této operace, stále ještě není u konce. Tato operace bude pokračovat tak dlouho, jak to bude nutné," dodal.

Násilnosti mezi Izraelem a Hamásem nyní eskalovaly nejvíce od poslední války v roce 2014. Hamásem vedené ministerstvo zdravotnictví hlásí zatím 145 mrtvých, Izrael na své straně registruje deset mrtvých.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

K pátečnímu útoku na mešitu v Kábulu se přihlásil Islámský stát

K pátečnímu útoku na mešitu v Kábulu se přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS). Informovala o tom agentura Reuters. Exploze v mešitě ve čtvrti Šakar Dara si vyžádala nejméně 12 obětí na životech. Stala se při pátečních modlitbách u příležitosti muslimského svátku íd al-fitr, kterým končí postní měsíc ramadán.

Islamistické hnutí Tálibán a afghánská vláda, které spolu vedou boje, vyhlásily od čtvrtka u příležitosti svátku třídenní příměří. Útok na mešitu Tálibán odsoudil již v pátek, jeho mluvčí ho ale podle agentury AP tehdy připsal afghánské tajné službě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy