Potvrzeno, Jiráček jde do Sparty. Podepsal na čtyři roky

ČTK ČTK
Aktualizováno 25. 8. 2015 15:17
Devětadvacetiletý bývalý fotbalista Plzně se vrací do české ligy po třech a půl letech, s pražským klubem podepsal smlouvu na čtyři roky
Petr Jiráček
Petr Jiráček | Foto: ČTK

Praha - Záložník Petr Jiráček přestoupil z Hamburku do Sparty. Devětadvacetiletý bývalý fotbalista Plzně s pražským klubem podepsal smlouvu na čtyři roky a dnes byl na Letné představen jako nová posila. Do české ligy se vrací po třech a půl letech.

"O Petra jsme měli zájem dlouhodobě, nebyla to otázka posledních týdnů," řekl na tiskové konferenci ředitel klubu Adam Kotalík. "Jedním důvodem bylo to, že v záloze máme technické a kreativní hráče, ale chybí nám záložník, který by 90 minut dokázal pracovat mezi oběma šestnáctkami a odjezdil by zápas od první do poslední minuty," dodal.

"Druhým důvodem bylo zranění Lukáše Váchy, u kterého jsme věděli, že s kolenem má problémy dlouhodobě a operace hrozila delší dobu," připomněl Kotalík nedávnou operaci reprezentačního záložníka, který kvůli zákroku velmi pravděpodobně zmešká celou podzimní část sezony.

Zájem o Jiráčka byl prý i v zahraničí. "Když jsme se dozvěděli stanovisko Hamburku, chtěli jsme situaci uklidnit, proto jsme řekli, že Petr z klubu odejít nechce, a když už, tak do zahraničí. Když ale byly hotové soupisky, tak jsme se rozhodli, že nebudeme riskovat adaptaci na novou zemi a soutěž," prohlásil hráčův manažer Dalibor Lacina.

Plzeň prý o Jiráčka zájem neprojevila. "V Plzni jsem hrával a budu s ní navždy spojen, ale byl jsem čtyři roky pryč. Posledních pět hrála Plzeň se Spartou o titul, tak rivalita trochu vygradovala, ale já bych to dal stranou. Jsem rád, že můžu jít do Sparty," řekl Jiráček.

V Hamburku patřil mezi hráče, se kterými kouč Bruno Labbadia nepočítal, a dostal svolení odejít. Český reprezentant přišel do HSV před třemi lety z Wolfsburgu za čtyři miliony eur, v klubu se však neprosadil. V minulé sezoně zasáhl do 19 ligových zápasů, celkem v Německu odehrál 66 utkání a vstřelil čtyři branky. Vypadl i z reprezentace, za niž sehrál 28 zápasů.

"Něco jsem tam odehrál, ale čekal jsem, že toho bude víc. Ale i tak to pro mě byla cenná zkušenost. Zjistil jsem, že tempo i další věci tam jsou na vyšší úrovni," řekl Jiráček, který se nebojí, že by se na něm herní pauza ve Spartě projevila. "Odehrál jsem celou přípravu a z bundesligy jsou odehraná dvě kola. Navíc jsem celou dobu trénoval, takže si myslím, že mám Spartě co nabídnout," dodal.

Jiráček, který v české nejvyšší soutěži odehrál za Plzeň 100 utkání a dal 11 gólů, měl v Hamburku smlouvu do léta příštího roku, ale dohodl se na jejím předčasném ukončení. Podle německého deníku Bild od klubu dostal jako kompenzaci 150 tisíc eur (čtyři miliony korun).

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

 

Právě se děje

Další zprávy