Boleslav a Liberec jdou do předkol. Kdo co vysílá?

Luděk Mádl Luděk Mádl
16. 7. 2014 13:30
Zjišťovali jsme, ve které televizi budou k vidění zápasy českých týmů v předkolech evropských pohárů
Snímek z pohárového tažení Slovanu Liberec v minulé sezoně
Snímek z pohárového tažení Slovanu Liberec v minulé sezoně | Foto: Reuters

Praha - Zápasy fotbalistů Mladé Boleslavi a Liberce ve druhém předkole Evropské ligy v televizi k vidění budou. Ale asi ne všechny, navíc je otázkou, zdali se vám podaří vyladit je i v té vaší.

Ale pojďme pěkně popořadě.

Ve čtvrtek v 17 hodin vyběhe Liberec v Košicích. "Žádná slovenská televize to utkání zatím v programu nemá, ale já jsem přesvědčen, že po tom přenosu ještě někdo skočí," říká Peter Šurin ze slovenského deníku Šport. O přenosu v českých televizích žádná pozitivní informace k dispozici není.

V 19 hodin se pak ve čtvrtek hraje utkání Mladá Boleslav-Široki Brijeg. "Zápas budeme vysílát na Nova Sport," hlásí Luboš Lauer, který je pověřen řízením tohoto programu.

Možnost sledovat placený kanál Nova Sport je ovšem od začátku dubna omezená. Jeden z hlavních kabelových operátorů, společnost UPC, totiž vyřadila tento program ze své nabídky. Jedná se o jeho navrácení, ale dosud neúspěšně. "V tuto chvíli nemám k této záležitosti s UPC žádné nové informace," říká Lauer.

Lepší zprávu má o odvetném utkání Liberec-Košice, který se bude hrát příští týden. "Tento zápas budeme vysílat paralelně na Nova Sport i na Fandovi," říká Lauer.

"O případných přenosech jednáme i s Viktorií Plzeň, která do pohárů naskočí v příštím předkole, ale uzavřená ta jednání ještě nejsou. Co se týče dalších zápasů, čekáme na to, jak budou vylosované," dodává Luboš Lauer.

Sparta až po americkém fotbalu

Jisté je, že domácí zápasy Sparty v předkolech evropských pohárů vysílá ČT Sport.

V úterý zaskočila mnohé diváky situace, kdy ČT nejprve dokončila přenos zápasu z finále tuzemské ligy amerického fotbalu a do pohárového utkání Sparta-Levadia Tallinn vstoupila až v průběhu prvního poločasu.

"Americký fotbal byl naplánovaný dávno dopředu, pro ten sport to byl svátek. Sparta nás o svém hracím dni a času výkopu informovala až před deseti dny, už se s tím nedalo nic dělat. Sparta dopředu věděla, že do jejího zápasu vstoupíme až v průběhu děje," říká Jiří Ponikelský, šéf ČT Sport.

Letenští zvítězili 7:0, odveta v Estonsku tak bude pouze formalitou. A nejeví se jako pravděpodobné, že by ji nějaká tuzemská televize vysílala. "My s tím nepočítáme," říká Ponikelský.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Disney bude od zaměstnanců vyžadovat očkování

Walt Disney Company se přidala k firmám, které od svých zaměstnanců začnou vyžadovat očkování proti nemoci covid-19. "Očkování je nejlepší nástroj, kterým můžeme celosvětovou pandemii dostat pod kontrolu a ochránit naše zaměstnance," vysvětlil agentuře AP mluvčí společnosti, jež provozuje zábavní parky, televize, filmová studia i vydavatelství.

Zaměstnancům, kteří dosud očkovaní nejsou, Disney poskytne 60 dnů na to, aby se nařízení přizpůsobili. Po dohodě s odbory rovněž firma oznámila, že očkování bude vyžadovat od všech budoucích pracovníků. Stejně jako Disney hodlají očkování od zaměstnanců vyžadovat firmy Walmart, Google, Facebook, Twitter, Uber, Lyft nebo noviny Washington Post. Podobné opatření, byť zatím ne plošně pro všechny pracovníky, zavádí i videotéka Netflix.

Zdroj: AP
Další zprávy