Plzni nepomohla ani penalta, na Dukle padla

Plzeň na kolenou, Sparta proti Baníku politá živou vodou
Naopak Sparta byla stoprocentně úspěšná. Kehinde Fatai pečetil svým gólem v nastavení zvrat duelu proti Baníku Ostrava v poměru 3:1.
Mistrovské Plzně utrpěla první soutěžní porážku v nové sezoně.
Pražanům se podařilo Viktorii  v rámci nejvyšší soutěže.porazit až na devátý pokus.
Plzni se tak nepovedla generálka na středeční odvetu třetího předkola Ligy mistrů proti Maccabi Tel Aviv, v níž budou hájit venkovní náskok 2:1.
1. 8. 2015 22:06
Viktoria Plzeň před odvetou Ligy mistrů podlehli na Julisce Dukle brankou Tomáše Bergera.

Praha - Pražská Dukla před odvetou Ligy mistrů notně pocuchala nervy Viktorii Plzeň. Český šampion totiž padl na Julisce 0:1, když neproměnil řadu šancí včetně pokutového kopu. Jediný gól zápasu vstřelil v 77. minutě po zaváhání obrany Viktorie Tomáš Berger.

Utkání jsme sledovali živě zde.

"Myslím, že jsme z utkání vytěžili maximum. Když jsme chtěli uspět, museli jsme pořád dál dobře bránit. Čekali jsme na svou šanci, která přišla. Tam to Lukáš Štetina výborně přečíslil z obrany a z toho padla vítězná branka. Při nás dneska stálo štěstí, ale někdy ho prostě musíte mít. Minule na Slovácku jsme dostali čtyři góly z pěti střel a nemuseli jsme prohrát," prohlásil na tiskové konferenci po utkání kouč domácích Luboš Kozel.

Koubek protočil sestavu

Trenér Plzně Miroslav Koubek poslal do utkání všech pět hráčů, kteří Viktorii v létě posílili a na souhře to bylo především v prvním poločase hodně znát. První 25 minut tak zápas připomínal neškodnou oťukávanou.

Poté se po rohovém kopu už dostal do gólové šance Daniel Kolář, ale z bezprostřední blízkosti ho vychytal Rada. O chvilku později chyběl krok ke střele do prázdné brány Ďurišovi.

Udeřit tak mohli domácí. Bergerův přímý kop gólman Matúš Kozáčik vytáhl na tyčku a dorážející Přikryl trefil jen koleno bránícího Hubníka. Krátce před pauzou Kopic v šestnáctce Dukly ideálně našel Vůcha, jenže ten hlavičkoval jen do země.

Vůch se nemohl trefit

Letní plzeňská posila z Teplic patřila k největším smolařům zápasu, protože neuspěla ani tři minuty po změně stran a povedený míč od Ďuriše zakončila jen vedle odkryté branky. Po závaru pak proti Ďurišovi, kterému přistrčil míč Kopic, zblízka opět uspěl Rada. A do třetice Vůcha zradila koncovka i v 70. minutě, kdy se po přímém kopu Kopice uvolnil, ale opět zamířil mimo branku.

V 77. minutě trochu překvapivě otevřela skóre Dukla. Stoper Štetina po pravé straně vyvezl míč, Kozáčik  si nerozuměl s Hubníkem a vyrazil balón jen před snadno dorážejícího Bergera. Takřka okamžitě na druhé straně Jeřábek skluzem fauloval střídajícího Mahmutoviče a rozhodčí odpískal penaltu. Další plzeňský náhradník Kovařík však vysoko přestřelil branku.

Z následného platonického tlaku Plzně pak už branka nepadla, a tak si Viktoria připsala první prohru v sezoně.

"Musíme být zklamaní, protože odjíždíme s prázdnou po dobrém výkonu. Příčina je jednoduchá, fotbal se hraje na branky. My jsme si šance vypracovali, branky jsme nedali. Měli jsme pět šest gólových šancí, vysoké procento z nich bylo stoprocentních včetně té penalty," uvedl po zápase Miroslav Koubek.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

2. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - Viktoria Plzeň 1:0 (0:0)

Branka: 77. Berger. Rozhodčí: Lerch - Pospíšil, Kubr. ŽK: Berger, Jurendič, Vrzal, Jeřábek - Matějů, Vaněk. Diváci: 5182.

Dukla: F. Rada - Jurendič (67. Miloševič), Jeřábek, Štetina, Vrzal - Považanec, Marek Hanousek, Daniel Tetour - Berger, Jakub Mareš (74. Beauguel), Přikryl (84. Čajič). Trenér: Kozel.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Hubník, Procházka, Matějů - Kučera, Vaněk - Kopic, D. Kolář (63. Hořava), Vůch (73. Kovařík) - Ďuriš (71. Mahmutovič). Trenér: M. Koubek.