28. 9. 2011 22:47
AC Milán - Viktoria Plzeň 2:0
Zlatan Ibrahimovič měl prsty v obou brankách AC Milán
Zlatan Ibrahimovič měl prsty v obou brankách AC Milán | Foto: Reuters

Praha - Přestože fotbalisté Plzně předvedli na hřišti AC Milán statečný výkon, na bodový zisk to ve 2. kole Ligy mistrů nestačilo.

Západočeši italskému celku podlehli 0:2 a ve skupině H zůstávají na jednom bodu.

Milánští o svém vítězství rozhodli zkraje druhé půle, kdy proměněnou penaltou otevřel skóre Ibrahimovič.

O třináct minut později přidal druhou branku Cassano.

ŽIVĚ AC Milán - Viktoria Plzeň 2:0, rozhodla až penalta

Svěřenci kouče Vrby se na San Siru snažili o aktivnější pojetí, než před dvěma týdny proti Borisovu, a málem se jim to vyplatilo už ve 3. minutě. Pilař se prohnal po levé straně, přesně odcentroval na Bakoše, jehož hlavičku Abbiati vyškrabával konečky prstů.

Domácí se nenechávali zahanbit a také oni se snažili naleptávat soupeřovu obranu. Obě mužstva praktikovala nepříjemný presink, a tak od získání míče nebývalo daleko k šancím nebo aspoň k jejich náznakům.

Defenzivu Viktorie prověřovala především dvojice Ibrahimovič - Cassano a gólman Čech musel proti prvně jmenovanému likvidovat dvě tutovky. Na konci první půle měl na kopačce gól naběhnutý Horváth, jemuž na hranici vápna nabil Kolář. Plzeňský kapitán však své obstřelení poslal metr vedle brány a trpce této minely litoval.

Podruhé jej to zamrzelo v 53. minutě. To po ruce Čišovského využil pokutového kopu k vedoucí a nakonec i vítězné brance Ibrahimovič. O necelou čtvrthodinu později bylo rozhodnuto definitivně. Střelec úvodního gólu Ibrahimovič vybídl Cassana, který tváří v tvář Čechovi nezaváhal.

O osudu tří bodů bylo jasno, přesto to český mistr nezabalil. Stihl si dokonce vypracovat ještě jednu velkou šanci, když po rychle rozehraném rohu pálil Ďuriš.

Utkání 2. kola skupiny H fotbalové Ligy mistrů:

AC Milán - Viktoria Plzeň 2:0 (0:0)
53. Ibrahimovic z pen., 66. Cassano. Rozhodčí: Meyer - Henschel, Bronhorst (všichni Něm.). ŽK: Petržela, Čišovský, Horváth, Čech. Diváci: 66.859.

AC Milán: Abbiati - Abate (88. De Sciglio), Nesta, Thiago Silva, Antonini (78. Taiwo) - Nocerino, Van Bommel, Seedorf (70. Aquilani) - Ibrahimovic, Cassano, Emmanuelson. Trenér: Allegri.
Plzeň: Čech - Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský - Horváth, Jiráček - Petržela, Kolář (90. Darida), Pilař (75. Fillo) - Bakoš (68. Ďuriš). Trenér: Vrba.