Plzeň přetlačila Bohemians a vrací se do čela tabulky

Penalta a vlastní gól. Tak Plzeň doma srazila Bohemku
Tento moment, kdy hostující Pauschek stáhl za rameno domácího Pilaře, odstartoval v neděli plzeňskou cestu za třemi body a titulem půlmistra Synot ligy.
Bohemka si ale zprvu nevedla špatně i Radim Řezník měl v první půli co dělat.
Tady Pilař pro změnu tahá Bratanoviče.
Plzeň se tak na první gól načekala až do 31. minuty.
23. 11. 2014 17:34
Fotbalisté Plzně přehráli doma pražské Bohemians 2:1 a vrací se tak do čela Synot ligy.

Plzeň - Byla to dřina, ale fotbalisté Plzně přehráli doma v 15. kole pražské Bohemians 2:1 a vrací se tak do čela Synot ligy. Rozdílový gól si vstřelil do vlastní brány hostující kapitán Jindřišek.

V druhém nedělním zápase doma Slavia remizovala s nováčkem z Hradce Králové 1:1.

Viktoria se probrala penaltou

Plzeň začala aktivně a snažila se napravit minulé zaváhání v Jihlavě. Jenže Pražané dobře bránili a v křídelních prostorech se snažili zdvojovat rychlonohé Pilaře s Petrželou. Když už se domácím povedl obranný blok Bohemians překonat, vázla finální fáze.

"Klokani" však nepřijeli do Plzně jen bránit, naopak několikrát si díky standardních situacím vytvořili tlak a na delší čas donutili domácí zůstat na obranné polovině. Ani jim se však nedařilo akce úspěšněji zakončovat. V dobré pozici byl po nakrátko rozehraném rohu zejména Krch, ale na centr těsně nedosáhl. Plzeň zahrozila Hrošovským, který však svou tvrdou střelu z dálky opřel jen do břevna.

Ve 31. minutě už se Plzeň dočkala. Tecl prostrčil míč za obranu na Pilaře, kterého zezadu přistrčil rukou Pauschek a rozhodčí odpískal pokutový kop. Míč si vzal Hořava, brankář Švenger sice vystihl směr, nicméně na umístěnou střelu těsně nedosáhl.

Klokani bojovali až do konce

Inkasovaný gól hosty otřásl a o chvíli později Cseh při brejku domácích na poslední chvíli zabránil přihrávce na Tecla, který by mohl střílet do odkryté branky. Hrošovského další ránu zase musel zneškodnit Švenger. Bohemians však přeci jen mohli ještě do poločasu srovnat, když si na přetažený roh na zadní tyč naskočil volný Mosquera, ale trefil hlavou jen břevno.

Hned po změně stran mohl zvýšit Tecl. Po hezké přihrávce postupoval na gólmana, Švenger však opět dobře zasáhl. Na druhé straně protáhl Kozáčika nebezpečnou ranou Rada.

V 52. minutě vyšel Plzni brejk, do kterého se zapojil i stoper Procházka. Kovařík ho hledal ve vápně, reprezentační obránce sice centr podběhl, ale za ním běžící Jindřišek si smolně srazil míč do vlastní branky.

Hráči Bohemians se však nevzdali a Mosquera vybojoval v 68. minutě faul těsně před pokutovým územím Plzně. K přímému kopu se postavil tradiční exekutor Jindřišek a střelou po zemi prostřelil děravou plzeňskou zeď, když míč do branky ještě tečoval Petržela. Pro hosty to byl první gól po 290 minutách. Víc už ale Plzeň hostům nedovolila, naopak Pilař s Petrželou mohli ještě vedení navýšit.

Slavia dál sbírá jen drobky

Slávistický kouč Beránek poprvé nasadil gruzínskou akvizici Keniju, domácí se ale proti outsiderovi celou první půli nemohli dostat do tempa. Hradec z předchozích šesti venkovních zápasů v této sezoně uhrál jen bod, v Edenu se ale snažil hrát odvážně. Ve 24. minutě se dostal ke střele Dvořák a zpoza vápna těsně minul domácí branku.

Do druhé půle vstoupila Slavia náporem. Ve 48. minutě po Dobrotkově centru uklidil balon do sítě novic Kenija, ale radost z premiérového gólu v Edenu mu zkazil pomezní rozhodčí, který odmával ofsajd. Vzápětí se Pražané marně dožadovali odpískání penalty za údajnou Holešovu ruku.

Místo toho v 55. minutě nečekaně udeřili Východočeši. Rohový kop prodloužil Rolko a na zadní tyči dorazil míč do sítě Plašil. Hradec v lize skóroval na hřišti Slavie po 703 minutách a poprvé od roku 1997.

Vedení mu však vydrželo jen dvě minuty. Na rohový kop si naskočil Škoda a nekompromisní hlavičkou zaznamenal svůj osmý gól v ligové sezoně. Za tři minuty mohl nejlepší slávistický střelec dokonce otočit skóre, ale Koubek jeho povedenou střelu vyrazil. Hostující brankář si pak poradil i se Zmrhalovým pokusem.

Po několika střídáních slávistický tlak opadl a udeřit mohl Hradec, hlavička střídajícího Vaněčka se snesla na břevno. V 78. minutě "Votrokům" zkomplikoval situaci Malinský, který dostal druhou žlutou kartu a musel předčasně ze hřiště. Nováček už ale remízu ubránil.

15. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - Bohemians Praha 1905 2:1 (1:0)

Branky: 31. Hořava z pen., 52. vlastní Jindřišek - 68. Jindřišek. Rozhodčí: Lerch - Wilczek, Kříž. ŽK: Hořava - J. Rada, Pauschek. Diváci: 10.430.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Procházka, Kovařík - Vaněk, Hrošovský - Petržela (90. Rajtoral), Hořava (86. D. Kolář), Pilař - Tecl (69. Holenda). Trenér: M. Koubek.
Bohemians
: Švenger - Pauschek, Krch, Cseh, Šírl - Jindřišek (89. Šmíd), J. Rada - Moravec, Bratanovič (76. Bartek), Mosquera (84. Engelmann) - Mikuš. Trenér: Pivarník.

Slavia Praha - FC Hradec Králové 1:1 (0:0)

Branky: 57. Milan Škoda - 55. Plašil. Rozhodčí: Příhoda - Nádvorník, Kotík. ŽK: M. Černý - Malinský, P. Černý, P. Mareš. ČK: 78. Malinský. Diváci: 5228.

Slavia: Rakovan - Dobrotka, Latka, Bílek, Juhar (46. Mikula) - Kenija (64. Boudjemaa), Kodr - V. Vukadinovič (75. Balaj), Zmrhal, M. Černý - Milan Škoda. Trenér: Beránek.
Hradec: T. Koubek - Holeš, Križko, Rolko, Plašil - P. Černý - Štípek (82. P. Čermák), Halilovič (65. P. Mareš), Trubač (74. Vaněček), Malinský - P. Dvořák. Trenér: Pilný.

1. Plzeň 15 11 2 2 31:11 35
2. Sparta 15 11 1 3 24:7 34
3. Jablonec 15 10 3 2 29:12 33
4. Mladá Boleslav 15 7 2 6 19:12 23
5. Teplice 15 5 6 4 24:18 21
6. Ostrava 15 6 3 6 12:20 21