Plzeň odhalila "čtyři nezodpovědné hlupáky s dýmovnicí"

Sport Sport
3. 11. 2014 15:11
Viktoria Plzeň už odhalila čtyři fanoušky, kteří narušili zápas se Spartou dýmovnicemi.
Ilustrační foto ze sobotního zápasu.
Ilustrační foto ze sobotního zápasu. | Foto: Milan Kammermayer

Plzeň - Nejen u disciplinární komise bude mít dohru řádění plzeňských fanoušků během sobotního šlágru Synot ligy proti Spartě (2:0). Pořadatelé zápasu totiž v pondělí oznámili, že podle kamerového záznamu už našli tváře čtyř vrhačů dýmovnic, kteří způsobili několikanásobné přerušení zápasu.

„I při tomto postupu velmi úzce spolupracujeme se všemi bezpečnostními složkami v čele s Policií ČR a Městskou policií Plzeň a jsme si jisti, že daní provinilci budou jasně identifikováni a k současným tvářím budou přiřazena také reálná jména. Zároveň Viktoria podává trestní oznámení na neznámého pachatele. Při očekávaném finančním trestu od Disciplinární komise FAČR pak bude Viktoria vzniklou škodu vymáhat právě po těchto jednotlivcích,“ uvedl v tiskové zprávě tiskový mluvčí Viktorie Pavel Pillár.

Podle Pillára přitom Plzeň bude usilovat také o to, aby dotyční fanoušci už nemohli na další zápasy chodit. „Jedná se o poměrně spletitou oblast, nicméně ani v tomto směru nechceme zůstat u planých prohlášení. Při plném respektování platného právního rámce uděláme vše pro to, aby tito jedinci nemohli nadále kazit zápasovou atmosféru a především pak, aby neobtěžovali slušné fanoušky Viktorie Plzeň,“ dodal Pillár.

Šádek: Dojem zkazili hlupáci

Jednání nepřizpůsobivých fanoušků, které v důsledku mohlo způsobit i předčasné ukončení zápasu, rozlítilo také generálního manažera Plzně Adolfa Šádka.

„Je to pro nás obrovské zklamání, které přetrvalo do dnešního dne. Namísto radosti ze zaslouženého vítězství řešíme obrovské problémy tam, kde bychom je čekali nejméně. Mezi diváky v hlavním fanouškovském sektoru Viktorie Plzeň,“ okomentoval situaci Adolf Šádek. "Bohužel celkový dojem může pokazit několik nezodpovědných hlupáků a přesně to se stalo také v sobotu."

Kromě dýmovnic přitom Šádek odsoudil také násilné šarvátky, jež v jednu chvíli vypukly na domácí tribuně, a které ukončil až zásah policie, jež následně zadržela čtyři osoby (více zde).

"Situace, kdy se jednotlivci použitím dělbuchů, světlic a dýmovnic prakticky snaží o ukončení zápasu, je pro mě naprosto nepochopitelná. Následující obrázky, kdy se většina našich fantastických fanoušků v kotli musela bát při fyzických atacích desítky násilníků, už nikdy nechceme ochozech Doosan Areny vidět,“ uvedl Šádek.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

V širší nominaci Lotyšů na ZOH jsou čtyři hráči z extraligy

Čtyři hráči z české extraligy jsou v širší, jednatřicetičlenné nominaci hokejistů Lotyšska na únorové olympijské hry v Pekingu. Do výběru kouče Harijse Vitolinše, z kterého vypadne při uzavřením kádru ještě šest hráčů, se dostal obránci Uvis Janis Balinskis z Litvínova, Roberts Mamčics ze Zlína a útočníci Martinš Dzierkals z Plzně a Roberts Bukarts z Vítkovic.

Hokejisté Ruska mají v sedmatřicetičlenné nominaci sedm majitelů zlatých medailí z Pchjongčchangu. Šanci zopakovat triumf mohou mít v týmu kouče Alexeje Žamnova obránci Vjačeslav Vojnov z Dynama Moskva, Jegor Jakovlev z Magnitogorsku a Nikita Něstěrov s útočníky Sergejem Andronovem a Michailem Grigorenkem z CSKA Moskva a dalšími forvardy Nikitou Gusevem z Petrohradu a Vadimem Šipačovem, Vojnovovým klubovým spoluhráčem.

před 7 hodinami

Ukrajinský soud odročil na středu jednání o uvalení vazby na exprezidenta Porošenka, kterému ve vlasti hrozí zatčení kvůli podezření z vlastizrady

Další zprávy