Peltův postup Dufka rozběsnil, a tak předsedovi vzkázal: Jarolím zůstane v Boleslavi nejméně do zimy

Luděk Mádl Luděk Mádl
8. 7. 2016 19:30
Josef Dufek, šéf FK Mladá Boleslav, je roztrpčen z toho, že mu šéf asociace Miroslav Pelta přetáhl trenéra, aniž by to Dufkovi jakkoli oznámil. Proto klub trvá na tom, že ho Jarolím musí vést až do zimy
Karla Jarolíma možná na podzim čeká dvousměnný provoz, v klubu i u reprezentace
Karla Jarolíma možná na podzim čeká dvousměnný provoz, v klubu i u reprezentace | Foto: Ludvík Hradilek

Mladá Boleslav - Šéf boleslavského klubu Josef Dufek si teď připadá jako v Jiříkově vidění.

"Já pořád nemůžu uvěřit tomu, co se stalo. Přesněji řečeno, jak se to stalo," neskrývá Dufek roztrpčení.

"Šéf asociace Miroslav Pelta se domluví s trenérem našeho klubu Karlem Jarolímem, že se už za pár dní přesune k reprezentaci. Následně to Míra Pelta oznámí výkonnému výboru FAČR, pak médiím...Mimo moje chápání ovšem zůstává, že to Pelta takhle celé spustil, aniž by o uvolnění Jarolíma mluvil někdy v životě se mnou!" šokovalo Dufka.

"Na jednu stranu chápu, že se asociace ocitla ve složité situaci, jenže proč? Někdo udělal chybu, věci si patřičně nepohlídal a nechal se Vrbovým odchodem zaskočit. Ovšem když pak svůj problém léčí tak, že z něj učiní problém Mladé Boleslavi, a to dokonce bez jediného rozhovoru se mnou, pak v tom jednání korektnost postrádám," neodpouští Dufek Peltovi.

"Abych byl úplně přesný, za asociaci mě o tom, že by Karel Jarolím mohl být ohledně národního týmu ve hře, informoval krátkým telefonátem místopředseda Roman Berbr. Jenže nároďák má v gesci předseda Pelta, to on vedl jednání s Jarolímem, a nechci už ani řešit, jak dlouho vlastně. A pan Pelta mi prvně zkoušel volat až dnes v 8.50 ráno. Měl jsem zrovna důležité jednání, až p oněm jsem našel nepřijatý hovor od předsedy.  A podruhé už nezavolal. On dva týdny ví, že nemá reprezentačního trenéra, a moje číslo prvně použije až dneska ráno? Hodinu předtím, než jméno Jarolím sdělí výkonnému výboru?," nevychází Dufek z údivu.

Obešli ho. Dufek teď chystá protiúder

Šéf fotbalu Pelta by měl ukázat na nového kouče reprezentace. Ať už jím bude kdokoli, co kdyby si tentokrát vybral své asistenty bez politikaření?! | Video: Luděk Mádl

V pondělí si Pelta s Dufkem prvně sednou k jednacímu stolu. Předseda asociace vychází z toho, že věc je jasná: Jarolím ve svém kontraktu s Boleslaví aktivoval výstupní klauzuli. A až FAČR příslušnou částku v řádech jednotek milionů uhradí, Jarolíma z klubové smlouvy vyváže.

"Já bych to bral, kdyby s tím, že se něco takového chystá, přišli třeba v květnu. Jenže vzít nám trenéra vlastně jen pár dní před startem ligy a předkoly evropských pohárů, to je pro Boleslav obrovská rána. Odvelel by si pan Pelta v téhle fázi sezony k národnímu týmu trenéra Jablonce?" pokládá si Dufek řečnickou otázku.

Pelta už s Jarolímem předjednali, že v červenci a srpnu by trenér pracoval na obou frontách, jak pro reprezentaci, tak ještě i pro Mladou Boleslav, a to právě ve fázi zmíněných pohárových předkol.

Jenže Dufek chce jít mnohem dál. "Vzhledem k tomu, v jakém aranžmá celá věc proběhla, budu tvrdý. Do těch rozhovorů, co nám s panem Peltou odstartují v pondělí, půjdu s jednoznačným požadavkem, aby Karel Jarolím vedl Mladou Boleslav přinejmenším do konce kalendářního roku 2016. A nemíním z toho ustoupit ani o píď," volá Dufek bojovně.

Pokud by si prosadil svou, musel by Jarolím zvládat po celý podzim dvojí agendu, reprezentační i klubovou. Národní tým ještě letos čekají čtyři zápasy kvalifikace MS 2018, Boleslav se vedle ligových povinností může dostat i do skupiny Evropské ligy. Jen aby se pak Karlu Jarolímovi z takového kolotoče nezamotala hlava...

 

Právě se děje

Další zprávy