Paris St. Germain poprvé po 36 ligových zápasech prohrál

28. 2. 2016 23:14
Lyon zaskočil PSG
Lyon zaskočil PSG | Foto: Reuters

Paříž - Rekordní tažení fotbalistů Paris St. Germain francouzskou ligou skončilo. Po 36 zápasech bez porážky obhájci titulu v 28. kole podlehli v Lyonu 1:2. Pařížskému celku se na hřišti Olympique příliš nedaří, v Ligue 1 tam triumfoval naposledy v květnu 2013.

Ve 13. minutě poslal domácí po Lacazettově asistenci do vedení teprve devatenáctiletý útočník Cornet, který si připsal třetí trefu v sezoně. Ještě do přestávky Lyon zvýšil náskok, Darder si efektně obhodil kapitána hostů Silvu a z hranice malého vápna překonal gólmana Trappa. PSG prohrával 0:2 v ligovém zápase poprvé od prosince 2013.

Po přestávce dal hostům naději Lucas Moura, další branku už ale Paris St. Germain nepřidal. Z hlediska postavení v tabulce nemusí prohra úřadujícího mistra mrzet, neboť má na druhé Monako náskok 23 bodů. Lyon se posunul na třetí místo o skóre před Caen.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Francouzská fotbalová liga - 28. kolo:

Nantes - Monako 0:0, St. Etienne - Caen 1:2 (90.+1 Eysseric - 78. Delort, 82. Rodelin), Lyon - Paris St. Germain 2:1 (13. Cornet, 45.+1 Darder - 51. Lucas).

Zápas Ajaccio - Marseille byl odložen kvůli podmáčenému hřišti.