Opava, Slovácko i Příbram na úvod jara zaváhaly

Red Spo
8. 3. 2008 21:44
V sobotu se rozeběhla druhá fotbalová liga

Sokolov - Zimní přestávka je zapomenuta. Fotbal se opět probouzí do normálních kolejí, což potvrdil i sobotní start druhé ligy. Na programu byly zápasy 16. kola, z toho nejzajímavější v Sokolově, kde hrálo Slovácko.

Lepší premiéru si nový kouč Západočechů Martin Hašek nemohl přát. Jeho svěřenci šokovali favorizovaný tým z Moravy, který po podzimní části vedl druhou nejvyšší soutěž a vyhlásil útok na postup.

Na začátku to přitom vypadalo úplně jinak, už ve druhé minutě poslal Racko hosty do vedení. Na 2:0 pro Slovácko zvýšil ve 24. minutě Fischera, ale ještě před poločasem bylo vyrovnáno.

Za domácí se trefil Hájovský a Mlika, který se nakonec stal hrdinou domácího celku. V sedmdesáté minutě totiž po pěkné individuální akci přidal další gól, který znamenal stav 3:2. Sokolov už cennou výhru nepustil a připsal si tři body.

Dukla překvapila Opavu

Další aspirant na postup také v sobotu zaváhal. Opavskému klubu se nepovedla jarní premiéra proti zachraňující se Dukle. Slezané prohráli 0:2, za Pražany se prosadili na začátku druhé půle Svatonský a Kulvajt.

A do třetice překvapení. Cenné body pro Fulnek a naopak zklamání pro loni ještě prvoligovou Příbram. Domácí se dostali do vedení již v šesté minutě a přes snahu se již oslabené Marile nepodařilo odpovědět.

Naopak fotbalisté Bohemians Praha nezaváhali a poradili si s Hlučínem. Díky brankám Obermajera, Zoubka a Turtenwalda se dostali do vedení 3:0, za Hlučín už jen korigoval Bogdaň.

O něco napínavější utkání bylo k vidění v Třinci, kde tamní klub přivítal Ústí nad Labem. I když se teprve jarní sezona pro oba celky rozbíhá, vedly si velmi dobře zvláště v ofenzivě. O něco šťastnější byl po skončení duelu Třinec, jenž díky penaltě vyhrál 2:1.