Hrdina zápasu Michal Ordoš stíhá sparťana Pavla Kadeřábka.
Sparta byla v první půli aktivnějším týmem. Především produktivní duo Kweuke, Kadlec dělalo hostující Sigmě problémy. V tomto případě dvojici Hořava, Škerle.
Také Ladislav Krejčí představoval tradičně hrozbu. Jeho centrům ale v pondělí večer scházela přesnost.
Jeden z důležitých momentů. Vlastimil Vidlička se zranil. Do hry šel Španěl Pablo Gil a byl u obou branek Sigmy.
Píská se penalta? Ano.
Aleš Vávra Aleš Vávra
24. 9. 2012 21:20
Letenští selhali. Doma sice vedli po proměněné penaltě Kadlece, Ordoš však bleskově otočil.

Praha - Druhou porážku za sebou musejí skousnout fanoušci pražské Sparty.

Obhájci ligového stříbra po šlágru na hřišti Plzně nezvládli ani domácí zápas s olomouckou Sigmou a v tabulce Gambrinus ligy ztrácejí bod na vedoucí duo Plzeň - Jablonec.

V dohrávce 8. kola sice Sparta vedla, když po 60. minutách proměnil penaltu za faul na Kweukeho Václav Kadlec.

Jenže potom letenská obrana dvakrát zapomněla na Michala Ordoše a ten dvěma góly stanovil konečné skóre 1:2.

Olomouc před dnešním zápasem neporazila Spartu v lize třináckrát v řadě. Tentokrát ale triumfovala a v tabulce se vyšvihla na čtvrté místo o bod za Spartu.

Ordoš společně s jihlavským Teclem vévodí tabulce střelců, oba vstřelili už sedm branek.

Jarošík: Ve druhé půli jsme úplně zdechli

"Zápas jsme ve druhé půli nezvládli, úplně jsme zdechli. Ordoš je kvalitní hráč, dvakrát se prosadil, při druhém gólu měl štěstí," zhodnotil zápas v televizním rozhovoru sparťan Jiří Jarošík.

"Po Liberci jsme si věřili a chtěli na Spartě vyhrát. Jsme šťastní, že se to povedlo," připomněl Aleš Škerle, že Sigma porazila po úřadujícím mistrovi i vicemistra ligy.

Sparta byla v prvním půli lepším týmem, její kombinace, které nejčastějí řídil středná záložník Pavelka, nepostrádaly přesnost a rychlost. Jenže vyložená šance se nenarodila.

Španěl Gil byl u obou branek

Jedním z klíčových okamžiků byla 28. minuta, kdy se zranil pravý bek Vlastimil Vidlička.

Jeho španělský náhradník Pablo Gil totiž především ve druhé půli nijak neexceloval a šly přes něj oba góly Sigmy.

"Od Pabla jsme očekávali lepší výkon, je pravda, že byl u obou branek soupeře," hodnotil Gilův výkon po zápase kouč Sparty Vítězslav Lavička.

Další chvíle, která rozhodovala o osudu utkání, nastala za stavu 1:1.

Střídající Matějovský parádní uličkou vysunul do sóla Kweukeho, jehož přízemní a bohužel pro Spartu čitelnou střelu k tyči skvěle vystihl brankář Martin Blaha.

O pár minut později se po odraženém míči ocitl Ordoš na malém vápně a levačkou prostřelil Vaclíka.

Zaskočená Sparta už se k závěrečnému tlaku nedostala a vůbec poprvé v letošní sezoně inkasovala více než jednu branku v utkání.

Sparta Praha - Sigma Olomouc 1:2 (0:0)

Branky: 60. Kadlec z pen - 66. a 78. Ordoš. Rozhodčí: Adámek - Jiřík, Hájek. ŽK: Pamič, Pavelka, Gil - Schulmeister, Blaha, Hořava. Diváci: 7756.

Sparta: Vaclík - Vidlička (28. Gil), Švejdík, Jarošík, Pamič - Kadeřábek (80. Přikryl), Holek, Pavelka (70. Matějovský), Krejčí - Kweuke, Kadlec. Trenér: Lavička.

Olomouc: Blaha - Rossi, Dreksa, Škerle, Vepřek - Hořava, Pospíšil - Schulmeister, Ordoš, Petr (83. Hubník) - Doležal (86. Klesnil). Trenér: Pivarník.