Odejde Rada? Oporu Bohemians chce víc klubů, včetně Peltova

Luděk Mádl Luděk Mádl
1. 6. 2015 15:30
V rámci Synot ligy bude Jakub Rada z Bohemians patří mezi hlavní přestupové terče letošního léta
O Jakuba Radu mají eminentní zájem v Mladé Boleslavi a v Teplicích
O Jakuba Radu mají eminentní zájem v Mladé Boleslavi a v Teplicích | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Extrémní zájem o něj měla Mladá Boleslav už v zimě, ale šéfové Bohemians řekli: Ne, našeho klíčového středopolaře Jakuba Radu nepustíme.

Teď se jednání obnovila. "V souvislosti s Jakubem Radou jsou na stole jasné nabídky Mladé Boleslavi a Teplic," prozradil jeho fotbalistův agent David Nehoda.

A v zákulisí se navíc spekuluje o interesu Jablonce, klubu prezidenta fotbalové asociace Miroslava Pelty.

O tom, jak kvalitní a pro Bohemians důležitý hráč Jakub Rada je, svědčí zajímavá statistika. V uplynulém ligovém ročníku se stal nejčastěji faulovaným hráčem soutěže. Nedovolený zákrok soupeře ho zastavil ve 117 případech, druhý v pořadí je v tomto žebříčku plzeňský Václav Pilař, a to s poměrně velkým odstupem (81 faulů).

Velkou Radovou předností je také schopnost zahrávat šikovně standardní situace.

Osmadvacetiletý fotbalista je odchovancem Sparty, v jejím dresu však v lize nikdy příležitost nedostal. Hostoval v Kladně a ve Slovanu Bratislava, od léta 2012 působil v Bohemians, kde posléze hostování změnil v přestup.

Jeho bratr Tomáš působí v dresu Slovácka.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Americká sonda úspěšně přistála na planetce Bennu

Sonda OSIRIS-REx amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) úspěšně přistála na planetce Bennu, kde se pokusila odebrat vzorky horniny. Zda byl odběr úspěšný, se uvidí až v následujících dnech, uvedla dnes agentura AP.

"Nemůžu uvěřit, že jsme to doopravdy dokázali," řekl po přistání sondy jeden ze členů týmu NASA, profesor Dante Lauretta z Arizonské univerzity. "Sonda udělala všechno, co měla."

Poté, co OSIRIS-REx poslala na Zemi potvrzení o kontaktu s asteroidem vzdáleném více než 322 milionů kilometrů, propuklo v sále nadšení. Může však trvat až týden, než bude jasné, zda a případně kolik horniny se podařilo sondě odebrat a jestli bude potřeba další pokus.

Zdroj: ČTK
Další zprávy