FAČR věří českým sudím. Šlágr Plzně a Sparty píská Příhoda

Sport Sport
15. 8. 2013 13:05
Šlágr pátého kola Gambrinus ligy mezi Plzní a Spartou bude pískat Radek Příhoda, nejlepší sudí sezony 20072008.
Radek Příhoda v akci. Kartami v nové sezoně nešetří.
Radek Příhoda v akci. Kartami v nové sezoně nešetří. | Foto: CPA

Praha - Očekáváný duel pátého kola Gambrinus ligy mezi Viktorií Plzeň a Spartou (sobota, 20:15, online zde) bude jako hlavní rozhodčí soudcovat Radek Příhoda, kterému budou asistovat Tomáš Kovařík a Petr Blažej. 

Nominaci FAČR zveřejnila ve čtvrtek po poledni.

První loňský duel obou nesmiřitelných rivalů pískal Radek Matějek a de facto jej rozhodl odpískáním nasimulované penalty Davida Limberského, která zápas nasměrovala k výsledku 1:0 a nastartovala aféru tzv. "Křetínského tašky".

I proto jarní odvetu na Letné soudoval zkušený německý sudí Wolfgang Stark, před kterým Pražané porazili Západočechy rovněž 1:0. O jedinou trefu se postaral David Lafata.

Tentokrát se ale komise rozhodčích v čele s Dagmar Damkovou rozhodla opět svěřit důvěru českým sudím.

Příhoda kartami nešetří

Devětatřicetiletý Příhoda, který v sezoně 2007/2008 vyhrál anketu o nejlepšího rozhodčího Gambrinus ligy, píská v české nejvyšší soutěži už od roku 2005.

Krom tuzemských soutěží soudcoval i osm zápasů předkol evropských pohárů, dva přátelské mezistátní duely a čtyři zápasy kvalifikace jednadvacítek.

V letošní sezoně Gambrinus ligy příhoda rozhodoval dva zápasy (Mladá Boleslav - Příbram a Slavia - Olomouc), ve kterých udělil jedenáct žlutých karet a jednu červenou.

Na jeho výkon si přitom mohli stěžovat fotbalisté Olomouce, kterým Příhoda neuznal gól na Slavii pro domnělý ofsajd.

Velkou šanci dostává v ostře sledovaném duelu pomezní Petr Blažej, který loni na jaře pískal pohárový zápas mezi Olomoucí a Ostravou opilý.

 

Právě se děje

Další zprávy