"Nepřítel Sparty" jezdil na poháry s Plzní. Ale za vlastní

Luděk Mádl Luděk Mádl
26. 11. 2012 16:30
Válka mezi Spartou a Plzní se přenesla i mezi fanoušky a na sociální sítě
"Každý dělá chyby," připustil Tomáš Grimm, sudí skandálního duelu Domažlice-Sparta B
"Každý dělá chyby," připustil Tomáš Grimm, sudí skandálního duelu Domažlice-Sparta B | Foto: Reuters

Praha - Fanoušci Sparty mají jasno. Míní, že zápasy letenského B-týmu řídili sudí, kteří fandí Plzni a proto jsou nepřáteli Sparty a mužstvo vedené Martinem Haškem poškodili.

Argumenty pro svá tvrzení stahují ze sociálních sítí a skrze ně o nich také živě komunikují.

Šály Viktorie Plzeň na krku rozhodčích, žijících v západních Čechách, na fandy Letenských působí jako červený hadr na býka.

"Ano, s Plzní jsem byl na pohárech v Miláně nebo v Madridu, ale cestoval jsem tam za své peníze, nevidím na tom nic špatného," říká sudí Tomáš Grimm. "Já pískám ČFL a tu přece Viktoria Plzeň nehraje."

Domažlice, Vltavín. Pak Hašek vypěnil

Zmíněný Tomáš Grimm před týdnem řídil duel ČFL Domažlice-Sparta B (4:1), ve kterém hostím vyloučil dva hráče a nařídil proti nim dva pokutové kopy.

Jiskra Domažlice funguje jako tzv. farma Viktorie Plzeň. To znamená, že se mezi kádry obou klubů mohou volně přelévat hráči, tedy poměrně úzkou formu spolupráce.

Na fotografiích z Milána či Madridu figuruje i Marek Janoch, Grimmův asistent z duelu v Domažlicích. Na jeho krku nechybí šála Viktorie Plzeň.

"Cirkus" se spustil i kolem dalšího mače Sparta B-Loko Vltavín, v jehož průběhu zase sudí Martin Svatík vykázal domácího kouče Martina Haška nejprve z lavičky, a pak dokonce z areálu (více zde).

Šprýmy o Kadlecovi? Podvrh

Oba muži se navzájem osočují z použití vulgárních výrazů. Svatík řekl, že je nikdy nepoužívá - a fanoušci našli video z halového fotbálku, kde ho usvědčují z opaku.

Oba nedávné diskutabilní zápasy ČFL dávají fanoušci do souvislosti se zákulisní válkou, kterou spolu Sparta s Plzní právě vedou (více zde).

V kompromitujícím materiálu na západočeské sudí, které deník Aktuálně.cz od fanoušků opakovaně obdržel, se mj.objevují i údajné facebookové statusy připisované rozhodčímu Grimmovi, ve kterých se mj. necitlivě špičkuje na adresu zraněného sparťanského fotbalisty Václava Kadlece.

"S tím nemám nic společného, to vůbec," odmítá Grimm autorství textu. Říká, že musí jít o podvrh.

"Někdo se tam hrabal, změnil jsem heslo"

"Když jste mi teď řekl, že má něco chodit z mého facebooku, tak jsem se tam po delší době podíval - a opravdu se mi tam někdo musel hrabat. Někdo tam naházel fotky, které tam nebyly, je tam spousta vzkazů... Já přitom facebook skoro nepoužívám. Už jsem si teď raději změnil heslo," říká rozhodčí.

Výkony jmenovaných sudích bude ve čtvrtek řešit příslušná komise při Řídící komisi pro Čechy. "Vyžádali jsme si záznamy těch utkání, vyhodnotíme je," říká Zdeněk Havlíček, předseda rozhodcovské komise.

"Jestli jsem v tom utkání udělal nějaké chyby? Ať to posoudí komise, to víte, každý někdy udělá nějakou chybu," reaguje Grimm.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy