Němci upřednostňují fotbalové finále MS před sexem

ČTK ČTK
28. 5. 2010 9:30
Sexu před finále dá přednost jen pět procent Němců
Michael Ballack sice nejspíš do MS nezasáhne, Němci však očekávají finále
Michael Ballack sice nejspíš do MS nezasáhne, Němci však očekávají finále | Foto: Reuters

Berlín - Němci myslí jen na jedno - na fotbal. Potvrdil to průzkum pro časopis Reader's Digest, podle něhož by si sledování finále nadcházejícího fotbalového mistrovství světa v Jižní Africe s německou účastí nenechala ujít více než polovina dotázaných.

Neodradila by je prý od toho ani možnost sexu s partnerkou, kterému by v takovém případě dalo přednost jen pět procent oslovených.

V anketě výzkumného institutu Emnid 52 procent účastníků uvedlo, že by je od přihlížení finále s německým týmem mohla odlákat jen nějaká nouzová situace. Téměř pětinu by prý od obrazovky nedostalo vůbec nic.

Čtěte také:
Sex na MS ano, ale ne v den zápasu, hlásí Maradona
Zbraně Nizozemců na šampionátu? Ofenzíva a zkušenost
Pohroma pro Ghanu: zraněný Essien na šampionát nejede

Největší fotbaloví nadšenci mezi Němci jsou podle tohoto průzkumu mladší a starší ročníky.

Souboj svěřenců Joachima Löwa o vítěznou trofej by si prý rozhodně nenechalo ujít 58 procent dotázaných ve věku od 14 do 29 let. Ve skupině lidí starších 60 let jich je ještě o procento víc.

Naopak vůbec se o fotbal nezajímá 38 procent z 1001 respondentů, kteří se na konci března po celém Německu reprezentativního průzkumu Emnidu zúčastnili.

Nejmenší nadšení podle něj projevují ženy. Skoro polovinu z nich by prý postup německých fotbalistů do finále světového šampionátu nechal v klidu.

MS v JAR začíná za dva týdny 11. června a vyvrcholí o měsíc později 11. července. Němečtí reprezentanti se v základní skupině střetnou s Austrálií, Srbskem a Ghanou.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Dálnici D11 zablokoval na dvě hodiny kamion, který dostal smyk

Provoz na dálnici D11 byl ve směru na Hradec Králové zhruba od 20:00 přerušený. Na 64. kilometru u Chlumce nad Cidlinou dostalo nákladní auto smyk a stálo napříč vozovkou. Událost se obešla bez zranění, řekla policejní mluvčí Šárka Pižlová. Situaci navíc komplikovala cisterna, která zůstala stát na krajnici a bránila kamionu v manévrování. Provoz byl obnoven krátce před 22:30.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Svět je podle apokalyptických hodin stále 100 vteřin před zničením

Vědci dnes ponechali ručičky na ciferníku symbolických hodin posledního soudu na pozici 100 vteřin před půlnocí. Na stejném místě byly i minulé dva roky. Podle dnešního sdělení expertů svět z hlediska ohrožení jadernou válkou a klimatickou změnou není o nic bezpečnější, než byl loni.

"Toto rozhodnutí v žádném případě neznamená, že se bezpečnostní situace stabilizovala. Naopak, údaj hodin je stále nejblíže apokalypse, jaká může civilizaci zničit," uvádí se v prohlášení vědců, kteří byli přizváni jako poradci ke stanovení polohy ručiček. Pomyslný odpočet posledního soudu, který vznikl v roce 1947, je projektem odborného časopisu Bulletin amerických jaderných vědců (BAS). Symbolické apokalyptické hodiny jsou na Chicagské univerzitě.

Hodiny mají být ukazatelem toho, jak daleko je zničení světa nebezpečnými technologiemi, přičemž půlnoc znamená globální katastrofu, například jadernou válku nebo nezvratnou klimatickou krizi.

Časopis BAS založil v roce 1945 Albert Einstein a vědci z Chicagské univerzity, kteří byli při vývoji první atomové bomby v projektu Manhattan. Hodiny posledního soudu vznikly o dva roky později.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 4 hodinami

Exploze v Ghaně srovnala se zemí stovky domů, z místa jsou hlášeni mrtví

Exploze ve venkovské oblasti na západě Ghany srovnala se zemí stovky domů a připravila o život zatím neupřesněný počet obyvatel. Informovala o tom dnes agentura Reuters, podle níž výbuch zapříčinila srážka motocyklu s nákladním autem, které převáželo výbušniny do zlatého dolu.

Na videích, která zveřejnila místní média, je vidět doutnající místo výbuchu a trosky domů, popsal Reuters, jenž zároveň poznamenal, že pravost videí zatím není ověřena. Na jednom záznamu jsou podle něj vidět také dvě bezvládná těla pokrytá prachem.

Zástupce šéfa úřadu pro řešení katastrof Seji Saji Amedonu uvedl, že exploze zničila na 500 domů. Místní pracovník úřadu pro mimořádné události médiím sdělil, že viděl deset mrtvých lidí. Oficiálně však úřady počet obětí neoznámily.

"Veřejnosti bylo doporučeno, aby se v zájmu své bezpečnosti přesunula z oblasti do okolních měst," uvedla policie a dodala, že nedaleká města úřady požádaly, aby přeživším zpřístupnili veřejná místa včetně školních tříd a kostelů.

Ghanský prezident Nana Akufo-Addo mezitím potvrdil, že neštěstí, které se stalo mezi městy Bogoso a Bawdie, si vyžádalo lidské životy. "Je to skutečně tragická událost a jménem vlády vyjadřuji hlubokou soustrast rodinám zesnulých," uvedla hlava státu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy