Zbrocený krví se pral s policisty. V Kolumbii zatkli někdejší oporu Interu Guarína

Sport Sport
2. 4. 2021 16:27
Fotbalový záložník Fredy Guarín, který odehrál čtyři sezony za Inter Milán, byl v rodné Kolumbii zatčen kvůli domácímu násilí. Podle tamějších médií měl Guarín, který v současnosti hraje za klub Millionarios, napadnout svého otce a další členy rodiny.

Guarínovo zadržení dokumentují dvě videa, která se během pátku dostala na veřejnost. Někdejší hráč Interu je na nich viditelně rozrušený a část jeho oblečení vypadá značně potřísněná krví. 

Kolumbijská policie později uvedla, že ji na místo incidentu zavolali rodinní příslušníci někdejšího hvězdného fotbalisty. Guarín během zadržování kladl vehementní odpor a napadl nejen policisty, ale potýkal se i s přivolanými lékaři a na nosítka musel být dopraven násilím

Guarín za Inter mezi lety 2012 a 2016 sehrál 141 zápasů, ve kterých nastřílel 22 branek a dalších 38 připravil. Po odchodu z Milána hrál dnes čtyřiatřicetiletý záložník za čínskou Šanghaj a brazilské Vasco da Gama, kde skončil loni v létě. 

V lednu podepsal smlouvu s bogotským týmem Millionarios, za který letos stihl odehrát sedm zápasů. 

 

Právě se děje

před 12 minutami

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla na 715 miliardy korun

Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl na HDP meziročně vzrostl o 0,87 procentního bodu na 12,65 procenta. Vyplývá to z výroční zprávy ministerstva pro místní rozvoj (MMR), kterou v pondělí projedná vláda.

"Ačkoliv byl ekonomický vývoj České republiky v roce 2020 negativně poznamenán epidemií covid-19, samotný rozsah trhu veřejných zakázek významně zasažen nebyl. Jde zřejmě o důsledek faktu, že výdaje na nákupy od externích subjektů byly ve veřejných rozpočtech naplánovány na podzim 2019. Tedy ještě v situaci, kdy žádná epidemie v České republice nebyla a ani nebyla předpokládána," uvádí MMR ve své zprávě.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Úrokové sazby hypoték stouply v květnu počtvrté v řadě, ukázal index

Úrokové sazby hypoték míří čtvrtý měsíc v řadě vzhůru. Vyplývá to z výsledků Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů, podle kterého v květnu vzrostly průměrné sazby na 2,15 procenta z dubnových 2,12 procenta. Hranici dvou procent překročily v březnu.

Odborníci očekávají, že ke konci roku se sazby mohou vyšplhat až ke třem procentům. V důsledku rostoucích cen nemovitostí současně roste i průměrná cena hypotéky, která aktuálně dosahuje 2,925.582 Kč. Před dvěma lety přitom byla o 30 procent níže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy