Nečekáme, že Spartu převálcujeme, tvrdí Slavia

ČTK ČTK
10. 4. 2014 14:38
Ještě nikdy v historii neztráceli fotbalisté Slavie před pražským derby na Spartu 38 bodů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Ještě nikdy v historii neztráceli fotbalisté Slavie před pražským derby na Spartu 38 bodů. Červenobílé dělí od letenského rivala, vedoucího týmu ligy, třináct příček v tabulce, přesto touží po bodech v boji o záchranu. Věří, že pro ně může být výhodou, že odvěký rival půjde do sobotního duelu v roli velkého favorita. Z mnoha zraněných hráčů se slávistům uzdravil Michal Smejkal, naopak kapitán Karel Piták nebude moci hrát a pásku převezme Marcel Gecov.

"Nepamatuji si takový bodový rozdíl mezi oběma týmy. Sparta je jasný favorit. Roli to hrát může, věřím, že v náš prospěch," řekl sportovní ředitel Slavie Karol Kisel, pamětník derby v obou dresech, na dnešní tiskové konferenci. Ta se konala na Císařské louce v Praze, kde 29. března 1896 sehráli oba rivalové první derby.

Také kapitán Gecov věří, že by role outsidera mohla Slavii sedět. "My můžeme do toho zápasu jít s tím, že od nás lidi nečekají, že soupeře jasně převálcujeme. Většina lidí si myslí opak a to je vždy svazující pro druhé mužstvo. Věřím, že tohle by pro nás doopravdy mohla být výhoda," uvažoval Gecov.

Slavii poprvé do derby povede nizozemský kouč Alex Pastoor. Podobné zápasy už zažil v Nizozemsku a v Turecku. "Derby mám rád, jsou velkou výzvou. Rivalitě mezi Slavií a Spartou jsem rozuměl už předtím, než jsem sem přišel. Ale nesmíme to přehánět s emocemi, když zůstaneme v klidu, máme větší šanci na výhru," uvedl Pastoor, který v pěti kolech na lavičce Slavie získal čtyři body.

Pražany vedle toho, že jsou jen čtyři body nad sestupovými příčkami, dál trápí i poměrně plná marodka. Mimo hru pro derby zůstanou kapitán Piták, Mario Lička, Martin Dobrotka, Pavel Vyhnal a Tomáš Mičola. "Michal Smejkal už bude určitě k dispozici, u Keegana Ritchieho je to zatím nejisté," řekl Pastoor.

 

Právě se děje

Další zprávy