Přišel, viděl, vstřelil 2 góly: Kadlec zajistil Spartě výhru

Kadlec to proti Příbrami (skoro) všechno zařídil
Václav Kadlec, jenž oblékl dres Sparty po dvouletém angažmá v Německu, byl hlavní postavou vítězného představení Letenských proti Příbrami.
Fotbalisté Sparty i Kadlecovou zásluhou vstoupili do ligového jara domácí výhrou 4:1....
... a v tabulce udrželi jednobodový odstup za vedoucí Plzní.
Sparta nastoupila jen s jednou zimní posilou v sestavě - v záloze se objevil Shala, který přišel nahradit Hušbauera.
23. 2. 2015 19:52
Fotbalisté Sparty vstoupili vítězně do jarní části první fotbalové ligy, dnes na Letné porazili Příbram 4:1.

Praha - Fotbalisté Sparty vstoupili vítězně do jarní části první fotbalové ligy, když v pondělí na Letné porazili Příbram 4:1. Dvěma góly se o triumf domácích zasloužil útočník Václav Kadlec, který se do rudého dresu vrátil na hostování po dvou letech působení ve Frankfurtu.

Zápas jsme sledovali živě ZDE

Očekávaná záležitost s neočekávanou zápletkou, tak by se dalo shrnout střetnutí druhé Sparty a desáté Příbrami.

Domácí vstoupili do souboje velkým tlakem, soupeřova obrana ale až na dvě zaváhání při průnikových přihrávkách odolávala a nápor Letenských se postupně rozmělňoval až nenápadně vymizel úplně.

Hosté šli nečekaně do vedení

Spartu z letargie vytrhly až dvě standardní situace Pilíka. S první si poradil ještě Štech, podruhé příbramský záložník centroval, našel na zadní tyči Hájovského, který protlačil míč před branku, kde si jej v souboji se Zápotočným srazil za vlastního brankáře Kadeřábek.

Domácí ale zareagovali téměř okamžitě. Mladík Matějů chyboval u vlastního vápna, Vácha mu sebral míč, posunul ho na Dočkala, který stříleným centrem vyzval ke skórování Lafatu a ten takové pozvánky s radostí doručuje na správné místo – 1:1.

Do druhé půle sice na chvíli vstoupili lépe Příbramští, Sparta ale postupně zvyšovala tlak. Domácím trenérům navíc vyšlo střídání. V 54. minutě nahradil nevýrazného Shalu navrátilec Kadlec a hned po minutě pobytu na hřišti mohl vstřelit vedoucí gól, když se po chytré patičce Dočkala ocitl sám před Boháčem, leč míč netrefil dobře.

Rozhodl sparťanský navrátilec Kadlec

V 57. minutě si ale náladu spravil – z křídla si seběhl pro kolmici Matějovského, obránce Hájovský mu navíc nepřesným skluzem situaci zjednodušil, a v nájezdu na Boháče tentokrát nezaváhal. „Věděl jsem, co udělám, mám v takových situacích určitý způsob zakončení a vyšlo to téměř dokonale,“ usmíval k úspěšnému návratu na Letnou dvaadvacetiletý ofenzivní štírek.

O chvíli později mohlo být vyrovnáno, když si Štěch hrál tak dlouho s míčem po malé domů, až mu ho málem ve skluzu poslal do branky Fillo. Domácí ale kritickou chvíli přežili a v 72. minutě rozhodli. Krejčí z přímého kopu trefil míčem do boku Nitrianského, který se věnoval souboji s Kadlecem, a kulatý nesmysl se dokutálel za bezmocného Boháče potřetí.

O deset minut později pak hosté školácky propadli při rohovém kopu, dvojice Krejčí-Kadlec během deseti vteřin přenesla těžiště hry na druhou stranu hřiště a druhý jmenovaný ve skluzu pohodlně dovezl míč počtvrté do příbramské sítě. Zápas se pak již jen dohrával.

„Je dobře, že jsme udělali tři body a zareagovali jsme na výhry Jablonce a Plzně. Nemohl jsem se dočkat až vlétnu na plac, byl jsem domluvený s panem Lavičkou, že odehraji určitý úsek zápasu. Jsem rád, že jsem vstřelil dva góly, mohl jsem přidat i třetí, ale v té první situaci jsem zazmatkoval,“ dodal hrdina duel Kadlec.

Sparta se tak dotáhla zpět na rozdíl jediného bodu za vedoucí Plzeň, třetí Jablonec je o další tři bodíky zpět.

17. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - 1. FK Příbram 4:1 (1:1)
Branky: 57. a 82. Kadlec, 39. Lafata, 72. vlastní Nitrianský - 37. vlastní Kadeřábek. Rozhodčí: Jílek - Nádvorník, Urban. ŽK: Vácha, J. Brabec - Divíšek. Diváci: 8062.

Sparta: Štěch - Kadeřábek, J. Brabec, Holek, Costa - Matějovský, Vácha (79. Mareček), Shala (54. Kadlec) - Dočkal (85. Konaté), L. Krejčí - Lafata. Trenér: Lavička.

Příbram: Boháč - Nitrianský, Hájovský, Zápotočný, Matějů - Pilík, Hnaníček, Krameš (89. Krbeček), Divíšek (85. Mareš) - Suchan (75. Hronek) - Fillo. Trenér: P. Tobiáš.

1. Plzeň 17 13 2 2 39:12 41
2. Sparta 17 13 1 3 30:8 40
3. Jablonec 17 11 3 3 32:15 36
4. Mladá Boleslav 17 8 3 6 23:14 27
5. Teplice 17 6 6 5 25:20 24
6. Slavia 17 6 5 6 24:23 23