Na Nou Camp míří přes čtyři tisíce plzeňských fandů

Sport ČTK Sport, ČTK
17. 10. 2011 17:55
Na Barcu pojede ještě více fandů, než na AC Milán
Foto: Jakub Šafránek

Plzeň - Barcelona se chystá na invazi plzeňských fotbalových fanoušků, kteří budou Viktorii povzbuzovat ve středečním utkání Ligy mistrů na legendárním stadionu Nou Camp.

Do katalánské metropole by měly podle odhadů dorazit více čtyři tisícovky příznivců plzeňského klubu, který pro své potřeby zajistil přesně 4400 vstupenek.

Jedna vstupenka vyšla zájemce na 34 eur (asi 850 korun). Mezi fanoušky o ně byl podle Pavla Pillara z tiskového oddělení Viktorie velký zájem. Plzeňané z přidělené kvóty 4600 vstupenek na Nou Camp nevyužili pouze dvě stovky. "Asi tisícovku vstupenek na zápas v Barceloně jsme prodali sami na pokladnách plzeňského stadionu, přes dva tisíce jsme jich poskytli cestovním kancelářím, mnoho vstupenek si zajistili pro své potřeby hráči a zaměstnanci klubu," řekl ČTK Pillar.

Čtěte také:

Plzeň už v žebříčku klubů předstihla Spartu
Plzeň se na Barcelonu naladila výhrou na Slovácku

Příznivci plzeňského klubu zatím hojně využívají možnost doprovodit svůj tým na venkovní zápasy při premiéře týmu v Lize mistrů. Asi čtyři a půl tisíce fanoušků bylo před třemi týdny na San Siru, kde Plzeň podlehla AC Milán 0:2. Zřejmě šlo o největší podporu, které se kdy českému klubu při utkání na hřišti soupeře v evropském poháru dostalo. V Barceloně má být počet příznivců Viktorie na tribunách podobný jako v Miláně.

Velká část fanoušků vyrazila do Barcelony po zemi už dnes, jiní zvolili úterní či středeční cestu letadlem.

 

Právě se děje

Další zprávy