Plzeň se na Barcelonu naladila výhrou na Slovácku

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
14. 10. 2011 22:07
Viktoria naplno bodovala po dvou remízách

Uherské Hradiště - Vítězstvím 3:1 nad Slováckem se v desátém kole Gambrinus ligy naladili na utkání Ligy mistrů s Barcelonou fotbalisté Plzně.

Před středečním duelem na Nou Campu dokázali v Uherském Hradišti utnout minisérii dvou ligových remíz a téměř po měsíci znovu slavit vítězství.

Slovácko ovšem stejně jako před dvěma týdny proti Jablonci kladlo tuhý odpor. Na úvodní branku Marka Bakoše ze třetí minuty totiž odpověděl po půlhodině hry Zdeněk Ondřejka a následně měl dokonce velkou šanci poslat domácí do vedení Libor Došek.

Plzeň už v žebříčku klubů předstihla Spartu
Plzeň jen remizovala s Baníkem, Slavia porazila Sigmu

Jenže ex-teplický forvard těsně minul bránu Marka Čecha a překvapení na úkor favorita se tentokrát, na rozdíl od zápasu s Baumitem, nekonalo. V 38. minutě totiž využil velkou chybu Mezlíka v obraně Mian Petržela, jenž poslal Viktorii znovu do vedení.

Po přestávce Plzeň uchopila pevněji otěže zápasu, a až na utěšenou střelu Valenty ze 72. minuty nepustila domácí do vážnější šance. V jednom z mnoha rychlých brejků se naopak prosadil Daniel Kolář a zpečetil vítězství Plzně.

Viktoria se díky dnešní výhře posunula na druhé místo tabulky za Spartu, jež má ovšem devítibodový náskok a ještě zítřejší duel s Libercem k dobru. Slovácko zůstává osmé.

10. kolo první fotbalové ligy:

1. FC Slovácko - FC Viktoria Plzeň 1:3 (1:2)

Branky: 27. Ondřejka - 4. Bakoš, 39. Petržela, 78. Kolář. Rozhodčí: Kovařík - Mencl, Jiřík. ŽK: Košút - Ďuriš. Diváci: 5600.

Sestavy:

Slovácko: Filipko - Mezlík, Košút (78. Volešák), Trousil, Kubáň - Pavelka (64. Fujerik), Kordula, Daníček, Valenta - Ondřejka (75. Lukáš), Došek. Trenér: Soukup.

Plzeň: Čech - Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský - Horváth, Jiráček (90. Ševinský) - Petržela (84. Fillo), Kolář (90. Trapp), Ďuriš - Bakoš. Trenér: Vrba.