Milán navázal na triumf s Juventusem a otočil duel s Catanii

30. 11. 2012 23:00
Fotbalisté AC Milán uspěli v Catanii 3:1 a poprvé v sezoně vyhráli dva zápasy za sebou.
Fotbalisté AC Milan se poprvé v sezoně italské ligy radují ze dvou vítězství za sebou. | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté AC Milán poprvé v sezoně vyhráli dvě utkání za sebou. Po minulém triumfu nad vedoucím Juventusem ale museli v Catanii otáčet zápas.

V předehrávce 15. kola italské Serie A nakonec soupeře udolali 3:1 a posunuli se v neúplné tabulce na sedmé místo.

Milán přitom na Sicílii prohrával po prvním poločase 1:0, ve 49. minutě se ale nechal vyloučit domácí Barrientos a milán dvěma góly během tří minut bleskurychle otočil zápas.

V 53. minutě srovnal El Shaarawy a o tři minuty později přidal vítěznou branku Boateng. Trium v závěru potvrdil ještě jedním gólem El Shaarawy.

20. Pescara 14 3 2 9 9:25 11

Poznámka: Sieně bylo odečteno šest bodů, Bergamu 2 body, FC Turín a Sampdorii Janov 1 bod.

před 17 minutami

Vrtulník, při jehož nehodě v USA zemřel Petr Kellner a další lidé, před pádem pomalu manévroval těsně nad vrcholem hřebene, uvedli vyšetřovatelé

Vrtulník, při jehož nehodě na Aljašce zemřel na konci března většinový vlastník investiční skupiny PPF Petr Kellner a další čtyři lidé, před pádem po několik minut pomalu manévroval těsně nad vrcholem horského hřebene. Vyplývá to z úterý zveřejněné předběžné zprávy amerického Národního úřadu pro bezpečnost v dopravě (NTSB).

před 2 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.