Messi dal další dva góly, a překonal tak hranici 300 branek

16. 2. 2013 22:15
Lionel Messi zařídil dvěma góly obrat v Granadě a překonal hranici tří set bodů. | Foto: Reuters

Granada - Fotbalisté Barcelony zvítězili ve 24. kole španělské ligy 2:1 nad Granadou a domácí soutěž vedou před druhým Atlétikem Madrid o patnáct bodů.

Oba góly vítězů vstřelil útočník Lionel Messi, který tím překročil hranici tří stovek branek vstřelených v dresu katalánského klubu.

Messi dvěma góly otočil skóre

Granada před dvěma týdny obrala vítězstvím 1:0 o všechny body Real Madrid a dnes začala na domácím hřišti proti dalšímu favoritovi stejně slibně.

Ve 26. minutě neposoudili rozhodčí jako ofsajdovou akci Nolita a Odion Ighalo otevřel skóre.

Překvapivý náskok však Granadě vydržel jen do 50. minuty, kdy se po střele Ceska Fábregase dostal k dorážce Messi a srovnal.

Rozhodující trefu si Argentinec schoval do 73. minuty, kdy prostřelil brankáře Toňa z přímého kopu.

Messi jako první hráč Barcelony na hranici tří stovek branek dosáhl a rovnou ji překonal.

První gól za Katalánce vstřelil 1. května 2005 a na dalších 300 potřeboval celkem 365 utkání. V tomto ročníku ligy skóroval již sedmatřicetkrát a tabulku střelců vede o 13 zásahů.

Málaga si pojistila čtvrté místo

Málaga si pojistila čtvrtou příčku díky výhře 1:0 nad Bilbaem. V posledním duelu před úterní premiérou týmu ve vyřazovací části Ligy mistrů v Portu stačil ke třem bodům gól Javiera Savioly z 18. minuty.

Finalisté posledního ročníku Evropské ligy z Bilbaa zůstávají jen šest bodů od sestupové 18. příčky.

Getafe - Vigo 3:1 (10. Colunga, 34. Diego Castro, 42. Federico Fernández - 20. Augusto Fernández), Málaga - Bilbao 1:0 (18. Saviola), Granada - FC Barcelona 1:2 (26. Ighalo - 50. a 73. Messi),

Pamplona - Zaragoza 1:0 (4. Sola).

1. FC Barcelona 24 21 2 1 80:27 65
2. Atlético Madrid 23 16 2 5 44:23 50
3. Real Madrid 23 14 4 5 58:22 46
4. Málaga 24 12 6 6 37:21 42
5. Valencie 23 11 4 8 32:35 37
6. Vallecano 23 12 1 10 33:39 37
7. San Sebastian 23 10 6 7 37:29 36