Messi dal další dva góly, a překonal tak hranici 300 branek

16. 2. 2013 22:15
Lionel Messi zařídil dvěma góly obrat v Granadě a překonal hranici tří set bodů. | Foto: Reuters

Granada - Fotbalisté Barcelony zvítězili ve 24. kole španělské ligy 2:1 nad Granadou a domácí soutěž vedou před druhým Atlétikem Madrid o patnáct bodů.

Oba góly vítězů vstřelil útočník Lionel Messi, který tím překročil hranici tří stovek branek vstřelených v dresu katalánského klubu.

Messi dvěma góly otočil skóre

Granada před dvěma týdny obrala vítězstvím 1:0 o všechny body Real Madrid a dnes začala na domácím hřišti proti dalšímu favoritovi stejně slibně.

Ve 26. minutě neposoudili rozhodčí jako ofsajdovou akci Nolita a Odion Ighalo otevřel skóre.

Překvapivý náskok však Granadě vydržel jen do 50. minuty, kdy se po střele Ceska Fábregase dostal k dorážce Messi a srovnal.

Rozhodující trefu si Argentinec schoval do 73. minuty, kdy prostřelil brankáře Toňa z přímého kopu.

Messi jako první hráč Barcelony na hranici tří stovek branek dosáhl a rovnou ji překonal.

První gól za Katalánce vstřelil 1. května 2005 a na dalších 300 potřeboval celkem 365 utkání. V tomto ročníku ligy skóroval již sedmatřicetkrát a tabulku střelců vede o 13 zásahů.

Málaga si pojistila čtvrté místo

Málaga si pojistila čtvrtou příčku díky výhře 1:0 nad Bilbaem. V posledním duelu před úterní premiérou týmu ve vyřazovací části Ligy mistrů v Portu stačil ke třem bodům gól Javiera Savioly z 18. minuty.

Finalisté posledního ročníku Evropské ligy z Bilbaa zůstávají jen šest bodů od sestupové 18. příčky.

Výsledky:

Getafe - Vigo 3:1 (10. Colunga, 34. Diego Castro, 42. Federico Fernández - 20. Augusto Fernández), Málaga - Bilbao 1:0 (18. Saviola), Granada - FC Barcelona 1:2 (26. Ighalo - 50. a 73. Messi),

Tálibán pověsil na náměstí v západoafghánském městě Herát mrtvé tělo na jeřáb

Signalizuje to návrat některých metod, k nimž se islamistické hnutí uchylovalo v minulosti, poznamenala agentura. Muž, jenž provozuje na náměstí lékárnu, agentuře popsal, že na místo byla přinesena čtyři těla, z nichž tři skončila vystavená na dalších náměstích ve městě. Tálibové podle něj lidem sdělili, že čtveřice se podílela na únosu a policie je zabila. Tálibán se zatím oficiálně nevyjádřil.

Núruddín Turábí - jeden ze zakladatelů radikálního islamistického hnutí a hlavní zastánce přísného výkladu islámského práva v době, kdy Tálibán vládl v Afghánistánu poprvé, řekl tento týden agentuře AP, že uskupení hodlá opět provádět popravy a utínat ruce. Podle jeho slov se to ale možná nebude dít veřejně jako v minulosti.

Od chvíle, kdy Tálibán v polovině srpna převzal kontrolu na asijskou zemi, mnozí Afghánci i svět s obavami sledují, zda tálibové obnoví tvrdou vládu z druhé poloviny 90. let, kdy hnutí Afghánistán spravovalo poprvé. Vůdci radikálního uskupení zůstávají zakořeněni v hluboce konzervativním a tvrdém světonázoru, ačkoliv přijímají technologické změny jako jsou mobilní telefony, poznamenala AP.

Představitelé Tálibánu dříve prohlásili, že nebudou opakovat fundamentalistickou politiku předchozí vlády svého hnutí.

před 2 hodinami

Při sebevražedném útoku v Somálsku zemřelo nejméně sedm lidí

Nejméně sedm lidí v sobotu zemřelo při sebevražedném útoku nedaleko prezidentské rezidence v somálské metropoli Mogadišo, informovala agentura Reuters s odvoláním na místního představitele. Osm lidí je po výbuchu zraněných., dalších osm je zraněnýc

Bomba nastražená v autě explodovala ve chvíli, kdy byl vůz na křižovatce. Svědek agentuře Reuters popsal, že viděl sedm zničených automobilů a tři rikši. Celá křižovatka byla podle něj potřísněna krví.

Kdo za útokem stojí, zatím není zřejmé. Podobné útoky nicméně často provádí islamistické hnutí Šabáb, které je napojeno na teroristickou síť Al-Káida. Šabáb chce v africké zemi svrhnout vládu a prosadit svůj přísný výklad islámského práva.