Anfield Road i Klopp v tranzu. Liverpool neuvěřitelně otočil zápas s Dortmundem

Aktualizováno 15. 4. 2016 11:26
Liverpoolský trenér Jürgen Klopp slaví gól v síti Dortmundu.
Liverpoolský trenér Jürgen Klopp slaví gól v síti Dortmundu. | Foto: Reuters

Liverpool - Fotbalisté Liverpoolu otočili odvetný zápas čtvrtfinále Evropské ligy s Dortmundem a po výhře 4:3 postoupili do semifinále, přestože ještě v 65. minutě prohrávali o dvě branky. Dál jde také Šachtar Doněck, který deklasoval 4:0 portugalskou Bragu.

Přispěl k tomu dvěma vlastními góly stoper Ferreira. Posledním postupujícím týmem se stala FC Sevilla, která ztratila nadějný výsledek z prvního utkání a doma podlehla Bilbau 1:2, na penalty ale uspěla poměrem 5:4.

Liverpool si z prvního zápasu z Dortmundu minulý týden přivezl solidní výsledek 1:1. Na dobrý výkon z Německa ale v počátku odvety nenavázal a po devíti minutách prohrával 0:2. U obou branek byl gabonský útočník Aubameyang.

Nejprve v páté minutě jeho střelu Mignolet vyrazil pouze k Mchitarjanovi a ten pohotově dorazil, o chvíli později sám zužitkoval Reusův pas za obranu. Aubameyang v této sezoně nastřílel už 37 soutěžních branek.

Domácí sice následně zvýšili tlak, v prvním poločase však ani jednou přímo neohrozili gólmana Weidenfellera. Krátce po změně stran ale vyslal Origi první přesnou střelu a hned z toho byl kontaktní gól. Belgický útočník se v posledních třech zápasech prosadil čtyřikrát.

Podívejte se na sestřih branek:

Liverpoolu sice brzo zasadil další ránu Reus, "Reds" přesto dokázali duel v posledních 25 minutách otočit. Na Coutinhovu trefu navázal stoper Sakho, jenž se trefil poprvé od prosince 2013.

Definitivní rozuzlení přineslo nastavení, v němž si na Milnerův centr z pravé strany naskočil Lovren a přesnou hlavičkou k tyči poslal Liverpool mezi čtyři nejlepší týmy. Anglický celek ještě nikdy nepodlehl v evropských pohárech na svém stadionu německému soupeři.

Klopp: Byla to nádherná noc

"Byla to nádherná, prostě nádherná noc," popsal magický okamžik trenér Liverpoolu Jürgen Klopp. Stadion na Anfield Road se ocitl v neuvěřitelném tranzu. Německý kouč magickou chvíli přirovnal k roku 2005, kdy Reds ve finále Ligy mistrů dohnali třígólový náskok AC Milán.

"Mohli jste to cítit, bylo to ve vzduchu. Ukázali jsme svůj charakter, bylo skvělé se na to dívat, kluci si zaslouží všechno uznání. Na konci jsme si ten výsledek určitě zasloužili. Sice jsme měli trochu štěstí, ale nikdy jsme se nepřestali snažit a vytvořili jsme si hodně šancí,“ uvedl Klopp.

Bilbao si vynutilo rozstřel, ale padlo

Bilbao potřebovalo na hřišti Sevilly dát minimálně dvě branky k obnovení šance na postup, neboť v prvním utkání doma podlehlo 1:2. Blízko bylo v šesté minutě, když Adurizovu střelu tečoval domácí obránce na tyč. Pětatřicetiletý útočník se dočkal desátého gólu v tomto ročníku Evropské ligy až v 57. minutě, o dvě minuty později ale za Sevillu srovnal po Krychowiakově přesné přihrávce Gameiro.

Se šancemi Bilbaa to vypadalo špatně poté, co v 70. minutě musel hřiště opustit zraněný Aduriz. Hosté přesto vybojovali prodloužení, když deset minut před koncem hlavou přelobboval gólmana Soriu García.

V nastavených třiceti minutách se nerozhodlo a na řadu přišly penalty. Jako jediný selhal ve čtvrté sérii záložník Bilbaa Etxebarria. Sevilla tak bude dál bojovat o třetí triumf v soutěži v řadě.

Šachtar rozdrtil Bragu

Šachtar Doněck si z Bragy přivezl náskok 2:1 a doma postup stvrdil jednoznačným vítězstvím 4:0. Portugalský celek sice začal aktivně, v 25. minutě ale sudí Pavel Královec nařídil penaltu po faulu Magalhaese na Kovalenka, kterou proměnil Srna. Kapitán Šachtaru stylově oslavil rekordní 486. start za doněcký klub.

Do šatny šli domácí s dvoubrankovým náskokem, neboť chvíli před přestávkou si vlastní gól dal Ferreira. V druhém poločase si vítěz Poháru UEFA ze sezony 2008/09 pojistil postup dalšími dvěma brankami a druhým vlastním gólem v zápase k tomu přispěl nešťastník Ferreira.

Odvetná utkání čtvrtfinále fotbalové Evropské ligy:

Sparta Praha - Villarreal CF 2:4 (0:3) - více čtěte ZDE

Liverpool - Dortmund 4:3 (0:2)

Branky: 48. Origi, 66. Coutinho, 78. Sakho, 90.+1 Lovren - 5. Mchitarjan, 9. Aubameyang, 57. Reus. Rozhodčí: Cakir (Tur.). První zápas: 1:1, postoupil Liverpool.

Šachtar Doněck - Braga 4:0 (2:0)

Branky: 43. a 74. vlastní Ferreira, 25. Srna z pen., 50. Kovalenko. Rozhodčí: Královec (ČR). První zápas: 2:1, postoupil Šachtar.

FC Sevilla - Bilbao 1:2 po prodl. (1:2, 0:0), na pen. 5:4

Branky: 59. Gameiro - 57. Aduriz, 80. García. Rozhodčí: Skomina (Slovin.). První zápas 2:1, postoupila Sevilla.