Spartě zázrak nevyšel, s Villarrealem po přestřelce prohrála i doma

Nekonečný příběh Sparty v Evropské lize měl přece jen tečku
Sparta před zápasem měla problémy s řadou absencí, protože kvůli kartám nemohli nastoupit Costa s Brabcem a zranění vyřadilo ze hry Holka, Mazucha, Zahustela a Jiráčka.
Na stoperu opět nastoupil veterán Kováč...
... a na lavičku se vedle rekonvalescenta Váchy posadilo hned pět mladíků z juniorských výběrů.
14. 4. 2016 22:56

Sparta - Fotbalisté Sparty dnes prohráli v domácí odvetě čtvrtfinále Evropské ligy s Villarrealem 2:4 a po porážce 1:2 z minulého týdne na vysněný postup do semifinále nedosáhli.

Zápas jsme sledovali živě ZDE

Dvě branky hostů, kteří před týdnem ve Španělsku vyhráli 2:1, dnes vstřelil Cédric Bakambu, jednou se trefil Samuel Castillejo a vlastní gól si dal David Lafata. Za domácí, kteří nastoupili v oslabené sestavě, snížili Bořek Dočkal s Ladislavem Krejčím.

Hosté trestali díry v defenzivě

Sparta před zápasem měla problémy s řadou absencí, protože kvůli kartám nemohli nastoupit Costa s Brabcem a zranění vyřadilo ze hry Holka, Mazucha, Zahustela a Jiráčka. Na stoperu opět nastoupil veterán Kováč a na lavičku se vedle rekonvalescenta Váchy posadilo hned pět mladíků z juniorských výběrů.

Problémy se složením defenzivy se na domácích projevily už v šesté minutě. Bakambu dostal přihrávku mezi obránce a i když byl tísněn Marečkem, prostřelil brankáře Bičíka a otevřel skóre.

Pak přišly chvíle Sparty, která v prvním poločase hrála mnohem odvážněji než před týdnem ve Španělsku. Dočkal však ani jednou neuspěl. Nejprve zpoza vápna střílel nad, v 16. minutě mu v ještě lepší pozici nevyšla střela ke vzdálenější tyči a ve 21. minutě si s jeho dobrou ranou poradil gólman Aréola.

Villarreal byl oproti očekávání pod tlakem, ale i tak mohli hosté po dalším zaváhání letenské obrany vstřelit druhou branku. Ve 20. minutě Frýdek podskočil vysokou přihrávku a Soldado šel ze strany sám na Bičíka, vystřelil ale jen do boční sítě.

Góly v závěru zabránily debaklu

Ve 39. minutě byli domácí blízko vyrovnání, jenže Krejčí ve stoprocentní šanci ani netrefil branku. Villarreal nedůraz v koncovce potrestal vzápětí, když se nejprve po odraženém míči trefil Castillejo a v nastavení si dal po rohu vlastní gól Lafata.

Krátce přestávce se opět prosadil Bakambu a stejně jako před týdnem ve Španělsku dal dva góly. Když už to vypadalo, že Sparta vyrovná nejvyšší domácí pohárovou prohru (1:5 se Steauou Bukurešť z roku 1988), využila bohorovné hry hostů a snížila.

V 65. minutě mířil přesně Dočkal a o šest minut později se prosadil i Krejčí. Třetí gól mohl o chvíli později přidat Matějovský, nebo v závěru po tečované střele z dálky Kováč. Sparta, která kvůli absencím odehrála celé utkání bez střídání, sice dohrávala v tlaku, ale dalších gólů se už vyprodaná Letná nedočkala. Přesto v závěru celý stadion ocenil vystoupení Sparty v pohárech potleskem a skandováním "Hoši, děkujem".

Sparta, která si vystoupením v tomto ročníku Evropské ligy vydělala přes 180 milionů korun, se postarala o nejlepší výsledek českých klubů v Evropě od roku 2002, kdy do čtvrtfinále Poháru UEFA prošel Liberec. Maximem zůstává postup Slavie do semifinále rovněž Poháru UEFA z roku 1996.

Odvetné utkání čtvrtfinále fotbalové Evropské ligy:

Sparta Praha - Villarreal CF 2:4 (0:3)

Branky: 65. Dočkal, 71. Krejčí - 5. a 49. Bakambu, 43. Castillejo, 45.+1 vlastní Lafata. Rozhodčí: Atkinson - Mullarkey, Child (všichni Angl.). ŽK: Krejčí, Frýdek, Juliš, Kováč, Konaté, Lafata - Soldado, Castillejo. Diváci: 18.201 (vyprodáno). První zápas: 1:2, postoupil Villarreal.

Sparta: Bičík - Mareček, Kováč, Frýdek - Konaté, Dočkal, Matějovský, Krejčí - Juliš, Lafata, Fatai. Trenér: Ščasný.

Villarreal: Areola - Mario Gaspar (57. Jaume Costa), Bailly, Víctor Ruiz, Rukavina - Suárez (66. Baptistao), Trigueros (61. Dos Santos), Bruno Soriano, Castillejo - Soldado, Bakambu. Trenér: Marcelino.