Viktoria se v Lize mistrů může opřít o veterány, hned první duel pro ni bude klíčový

Viktoria se v Lize mistrů může opřít o veterány, hned první duel pro ni bude klíčový
Srpen 2011, Eden tají dech. Plzeňští fotbalisté prohrávali v pražském azylu v odvetě s Kodaní 0:1, ale Bakoš naběhl na Jiráčkův centr a gólem na 1:1 v 67. minutě dal Viktorii klid. Za půl hodiny už s celým týmem slavil historický postup do Ligy mistrů.
Ve středu večer vstoupí Plzeň potřetí v historii do základní skupiny Ligy mistrů zápasem proti CSKA Moskva. Z původního kádru, který před sedmi lety vybojoval první postup, je v Plzni pět hráčů.
Na tehdejší soupisku patřili ze současného týmu David Limberský, Radim Řezník, Daniel Kolář, Milan Petržela a dokonce i Michael Krmenčík, ten ale na soupisce Plzně coby 18letý figuroval jen formálně.
Plzeňští se už ve skupině LM s CSKA potkali před pěti lety. Venku prohráli 2:3, ale doma zvítězili 2:1 a díky tomu postoupili ze třetího místa skupiny do jarní fáze Evropské ligy.
Foto: Tomáš Liška
Marek Janoš Sport Marek Janoš, Sport
Aktualizováno 19. 9. 2018 16:15
Plzeň potřetí v historii nastoupí v základní skupině Ligy mistrů. Domácí zápas s CSKA bude pro Západočechy z hlediska celé skupiny klíčový. Podle předpokladů se Viktoria a Moskva utkají o třetí místo zaručující postup do Evropské ligy. Podívejte se na zajímavosti před utkáním a historii zápasů plzeňského týmu v základních skupinách LM.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia

Italský cyklista Filippo Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia a jako první se oblékl do růžového dresu. Mistr světa v této disciplíně porazil na trati dlouhé 8,6 km v Turíně krajana Edoarda Affiniho o deset sekund. Jediný český cyklista ve startovní listině 104. ročníku Jan Hirt do závodu vstoupil 135. místem.

Další zprávy