Trable Slovanu v Lize mistrů kvůli koronaviru. Buď nastoupí s béčkem, nebo končí

Sport Sport
19. 8. 2020 15:13
Do obrovských potíží se dostal slovenský fotbalový mistr Slovan Bratislava. Tým odletěl na Faerské ostrovy k utkání prvního předkola Ligy mistrů, ale kvůli jednomu pozitivnímu testu na koronavirus čelí přísnému dilematu. Buď odehraje zápas s rezervním týmem, nebo severský sok postoupí bez boje.
Alexandar Čavrič ze Slovanu Bratislava.
Alexandar Čavrič ze Slovanu Bratislava. | Foto: Miro Gasidlo/www.skslovan.com

Fotbalisté Slovanu se těšili na úvodní boj nejprestižnější klubové soutěže, ale už zkraje týdne se vyskytly první potíže. Podle webu Šport.sk měl záložník Vladimír Weiss mladší v pondělí pozitivní test na koronavirus.

Mužstvo i tak odcestovalo na Faerské ostrovy, kde mělo hrát dnes večer první předkolo Ligy mistrů na jediné utkání proti tamním šampionům, týmu KÍ Klaksvík. Po příletu se tým podrobil dalšímu testování a podle faerských médií z něj vyšel pozitivně tentokrát fyzioterapeut Slovanu.

Do situace se následně vložily faerské zdravotnické orgány, které zakázaly zápas v původním středečním termínu a nabídly Slovanu dvě varianty. Buď čtrnáctidenní karanténa na Faerských ostrovech, nebo odlet domů.

První možnost je nejen kvůli termínové listině Ligy mistrů prakticky nereálná, druhá brala Slovanu šanci bojovat o postup. Později přišla s třetí alternativou na základě dalších jednání UEFA.

Zápas se může odehrát v pátek, ale nesmí do něj zasáhnout nikdo z výpravy "belasých", která dorazila už na středeční termín. Jinými slovy, Slovan může poslat do boje své rezervní mužstvo, jež působí v druhé nejvyšší slovenské soutěži. Je teď na něm, jak zareaguje.

Béčko Slovanu je po nekompletních třech kolech již rozehrané druhé ligy na posledním místě bez bodu a se skóre 1:7. Po Banské Bystrici, Skalici a Podbrezové by si jeho členové zahráli proti nejlepšímu celku Faerských ostrovů.

Už v úterý se v rámci nového ročníku Ligy mistrů odehrálo pět utkání prvního předkola, byť probíhající sezona v této soutěži ještě neskončila a dnes večer je na programu druhé semifinále. První předkolo pokračuje bez zápasu Klaksvíku se Slovanem dalšími 11 duely.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Stovky dětí odebraných na mexicko-americké hranici hledají rodiče

Právníkům a nevládním organizacím se nedaří najít rodiče 545 dětí, které byly odděleny od svých rodin na mexicko-americké hranici kvůli uplatňování politiky "nulové tolerance" vůči migrantům v letech 2017 a 2018. Na problém tento týden upozornil Americký svaz pro občanské svobody (ACLU).

Rozdělování rodin migrantů na hranici s Mexikem se uskutečňovalo na základě politiky nulové tolerance, kterou představila administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa v dubnu 2018. Postup vedl k rozdělení mnoha rodin, než Bílý dům pod náporem kritiky od této praxe ustoupil. V roce 2018 bylo migrantům po překročení hranice odebráno asi 2700 dětí, uvádí deník The New York Times.

V červnu 2018 pak americký soud na základě žaloby podané organizací ACLU rozhodl, že úřady musí do 30 dní zajistit opětovné spojení rozdělených rodin. Shledání dětí s rodiči se díky tomu podařilo dosáhnout u několika tisíc rodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy