Trable Slovanu v Lize mistrů kvůli koronaviru. Buď nastoupí s béčkem, nebo končí

Sport Sport
19. 8. 2020 15:13
Do obrovských potíží se dostal slovenský fotbalový mistr Slovan Bratislava. Tým odletěl na Faerské ostrovy k utkání prvního předkola Ligy mistrů, ale kvůli jednomu pozitivnímu testu na koronavirus čelí přísnému dilematu. Buď odehraje zápas s rezervním týmem, nebo severský sok postoupí bez boje.
Alexandar Čavrič ze Slovanu Bratislava.
Alexandar Čavrič ze Slovanu Bratislava. | Foto: Miro Gasidlo/www.skslovan.com

Fotbalisté Slovanu se těšili na úvodní boj nejprestižnější klubové soutěže, ale už zkraje týdne se vyskytly první potíže. Podle webu Šport.sk měl záložník Vladimír Weiss mladší v pondělí pozitivní test na koronavirus.

Mužstvo i tak odcestovalo na Faerské ostrovy, kde mělo hrát dnes večer první předkolo Ligy mistrů na jediné utkání proti tamním šampionům, týmu KÍ Klaksvík. Po příletu se tým podrobil dalšímu testování a podle faerských médií z něj vyšel pozitivně tentokrát fyzioterapeut Slovanu.

Do situace se následně vložily faerské zdravotnické orgány, které zakázaly zápas v původním středečním termínu a nabídly Slovanu dvě varianty. Buď čtrnáctidenní karanténa na Faerských ostrovech, nebo odlet domů.

První možnost je nejen kvůli termínové listině Ligy mistrů prakticky nereálná, druhá brala Slovanu šanci bojovat o postup. Později přišla s třetí alternativou na základě dalších jednání UEFA.

Zápas se může odehrát v pátek, ale nesmí do něj zasáhnout nikdo z výpravy "belasých", která dorazila už na středeční termín. Jinými slovy, Slovan může poslat do boje své rezervní mužstvo, jež působí v druhé nejvyšší slovenské soutěži. Je teď na něm, jak zareaguje.

Béčko Slovanu je po nekompletních třech kolech již rozehrané druhé ligy na posledním místě bez bodu a se skóre 1:7. Po Banské Bystrici, Skalici a Podbrezové by si jeho členové zahráli proti nejlepšímu celku Faerských ostrovů.

Už v úterý se v rámci nového ročníku Ligy mistrů odehrálo pět utkání prvního předkola, byť probíhající sezona v této soutěži ještě neskončila a dnes večer je na programu druhé semifinále. První předkolo pokračuje bez zápasu Klaksvíku se Slovanem dalšími 11 duely.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy