Sestřihy Ligy mistrů: Atlético odstřelilo Liverpool v prodloužení, dál jde i PSG

11. 3. 2020 22:55
Fotbalisté Atlética Madrid v Lize mistrů nečekaně vyřadili obhájce trofeje Liverpool a postoupili do čtvrtfinále. Španělský tým v odvetě osmifinále v Anglii zvítězil 3:2 po prodloužení, úvodní domácí utkání Atlético vyhrálo 1:0. Mezi nejlepší osmičku elitní soutěže se dostal i tým Paris St. Germain, který před prázdnými tribunami porazil Dortmund 2:0 a napravil venkovní porážku 1:2.

V Liverpoolu na konci první půle stav dvojzápasu vyrovnal Georginio Wijnaldum a v úvodu prodloužení zvýšil Roberto Firmino. Pak se ale blýskl dvěma góly střídající Marcos Llorente a další náhradník Álvaro Morata těsně před koncem dokonal obrat Atlética. PSG zápas ve francouzské metropoli, který se hrál bez diváků kvůli šíření koronaviru, rozhodl už v prvním poločase. Góly vstřelili Neymar a Juan Bernat.

Liverpool v Madridu ani jednou nevystřelili na branku Atlética, ale doma začal aktivněji a postupně zvyšoval tlak. Hostující brankář Oblak zneškodnil střelu Oxladea-Chamberlaina a ještě lepší zákrok předvedl zblízka proti Firminově teči.

Domácí ale na slovinského gólmana vyzráli a stav dvojzápasu srovnali ve 43. minutě díky Wijnaldumovi, jenž si naskočil na centr Oxladea-Chamberlaina a hlavou otevřel skóre.

"Reds" byli blízko druhému gólu v 66. minutě, kdy Robertson tečovanou hlavičkou trefil břevno. Liverpool měl jasnou převahu a sahal po druhém gólu, ale obrana Atlética odolávala. Branka hostující Saúla z ojedinělé akce těsně před koncem neplatila kvůli ofsajdu.

Liverpool začal i prodloužení lépe a v 94. minutě se nadvakrát prosadil Firmino. Jenže hrdinou madridského týmu se stal náhradník Lllorente, který během devíti minut dvěma přesnými pokusy z dálky překonal nejistého brankáře Adriána. Lídr anglické ligy už se ve druhé části prodloužení na odpověď nezmohl, naopak Morata těsně před koncem zápasu po Llorenteho přihrávce přidal třetí gól "Rojiblancos".

PSG otočilo dvojzápas s Dortmundem

PSG - Borussia Dortmund | Video: O2 TV Sport

PSG zahájil duel na prázdném Parku princů bez nejlepšího týmového střelce Mbappého, který kvůli nemoci začal na lavičce. Ve 26. minutě ještě domácí Cavani ve velké šanci nepřekonal Bürkiho. Brankář Borussie ale už o dvě minuty později poprvé kapituloval, když se z rohu trefil hlavou nepokrytý Neymar. Brazilský útočník vstřelil gól i před třemi týdny v Dortmundu.

Aktivnější Pařížané v nastavení prvního dějství přidali druhou branku. Sarabia nacentroval do pokutového území a obránce Bernat míč pohotovou tečí usměrnil za Bürkiho.

Švýcarský gólman krátce po změně stran zneškodnil Di Maríův přímý kop. Dortmundu ani jeho mladému střelci Haalandovi se nedařilo. Cestu za možným snížením hostům v 89. minutě ještě víc zkomplikoval Can, který byl vyloučen za strčení do Neymara.

PSG už si rozhodující náskok pohlídal a postoupil do čtvrtfinále Ligy mistrů poprvé od roku 2016, v předchozích třech letech francouzští šampioni pokaždé vypadli v osmifinále.

Odvetná osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Paris St. Germain - Borussia Dortmund 2:0 (2:0)

Branky: 28. Neymar, 45.+1 Bernat. Rozhodčí: Taylor - Beswick, Nunn - Attwell (video, všichni Angl.). ŽK: Bernat, Neymar, Marquinhos, Di María, Mbappé - Haaland, Hummels. ČK: 89. Can (Dortmund). První zápas: 1:2, postoupil PSG.

Sestavy:

PSG: Navas - Kehrer, Marquinhos, Kimpembe, Bernat - Di María (79. Kurzawa), Paredes (90.+2 Kouassi), Gueye, Neymar - Sarabia (64. Mbappé), Cavani. Trenér: Tuchel.

Dortmund: Bürki - Piszczek, Hummels, Zagadou - Hakimí (87. Götze), Can, Witsel (71. Reyna), Guerreiro - Sancho, Hazard (69. Brandt), Haaland. Trenér: Favre.

Liverpool FC - Atlético Madrid 2:3 (1:0, 1:0) po prodloužení

Branky: 43. Wijnaldum, 94. Firmino - 97. a 105.+1 Llorente, 120.+1 Morata. Rozhodčí: Makkelie - Diks, Steegstra - Kamphuis (video, všichni Niz.). ŽK: Alexander-Arnold - Morata, Saúl Ňíguez. První zápas: 0:1, postoupilo Atético.

Sestavy:

Liverpool: Adrián - Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson - Henderson (106. Fabinho), Wijnaldum (106. Origi), Oxlade-Chamberlain (82. Milner) - Salah, Firmino (103. Minamino), Mané. Trenér: Klopp.

Atlético: Oblak - Trippier (91. Vrsaljko), Savič, Felipe, Renan Lodi - Koke, Saúl Ňíguez, Partey, Correa (106. Giménez) - Diego Costa (56. Llorente), Joao Félix (103. Morata). Trenér: Simeone.