Real senzačně prohrál s moldavským Šeriffem. Zoufalý Messi se dočkal proti City

Aktualizováno 29. 9. 2021 6:49
Fotbalisté Šeriffu Tiraspol šokovali v Lize mistrů vítězstvím 2:1 na hřišti Realu Madrid. Moldavský nováček skupinové fáze rozhodl zápas 2. kola gólem v 90. minutě, kdy se prosadil Sébastien Thill. Šeriff má po dvou zápasech na kontě senzačně plný počet bodů.
Lionel Messi slaví svoji první branku v dresu PSG
Lionel Messi slaví svoji první branku v dresu PSG | Foto: Reuters

Ve šlágru večera porazil Paris St. Germain v souboji dvou největších favoritů soutěže Manchester City 2:0 a soupeři částečně oplatil vyřazení z posledního semifinále. Premiérovým gólem v dresu francouzského klubu po letním příchodu z Barcelony k tomu přispěl uzdravený útočník Lionel Messi. Vedle Tiraspolu jsou po dvou kolech skupiny stoprocentní ještě Ajax Amsterodam, Dortmund a Liverpool.

Šeriff znovu šokoval

Šeriff při své premiéře ve skupině před dvěma týdny překvapil vítězstvím nad Šachtarem Doněck a ještě větší šok způsobil v Madridu. Moldavského nováčka poslal na stadionu Santiaga Bernabéua ve 25. minutě do senzačního vedení hlavičkou Jachšibojev.

V 65. minutě srovnal z penalty Benzema, ale v 90. minutě napřáhl zpoza vápna lucemburský ofenzivní záložník Sebastien Thill a životní střelu nasměroval přesně do horního rohu. Šeriff se postaral o jedno z největších překvapení historie Ligy mistrů.

"Byl to hrdinský výkon a k tomu ten můj senzační gól. Po zápase jsme se z toho mohli zbláznit," radoval se po zápase šťastný střelec rozhodující branky Thill.

Naopak trenér Realu Carlo Ancelotti po utkání litoval, že domácí na Santiago Bernabeau nezúročili svoji drtivou převahu. Podle statistik vyslal Real na bránu soupeře 31 střel a držel míč v 76 procentech hracího času. Nakonec se ale radovali z výhry Moldavané.

"Dá se říci, že jsme měli smůlu. Jim vyšlo všechno, nám nic," mudroval italský stratég na tiskové konferenci. "Oni dali gól z brejku a autu, my jsme měli hodně střel, ale nakonec nám chybělo štěstí. To se někdy stává."

Real má po dvou kolech tři body a ve skupině D mu patří druhé místo. Třetí Inter Milán a čtvrtý Šachtar Doněck si po vzájemné remíze 0:0 připsaly první bod. Oba celky se rozešly bez branek ve stejné fázi soutěže i v obou loňských zápasech.

Italský šampion v Kyjevě, kde Šachtar kvůli politické situaci na východě Ukrajiny hraje domácí zápasy, nepředvedl přesvědčivý výkon, přesto měl několik velkých šancí. Barella ale v první půli trefil jen břevno, zblízka mířil nad Džeko a v závěru doněcký tým dvěma zákroky podržel brankář Pjatov.

Messi se dočkal

Uzdravený Messi se vrátil do sestavy PSG po dvouzápasové pauze a nastoupil proti svému bývalému trenérovi z Barcelony Guardiolovi, jenž vede City. Největší hvězdy v úvodu zastínil domácí záložník Gueye, který v osmé minutě povedenou střelou z vápna do horního roku otevřel skóre.

Hosté poté měli do pauzy více ze hry, ale srovnat nedokázali ani v 26. minutě, kdy v rozmezí několik sekund dvakrát trefili břevno. V 74. minutě se při svém třetím startu za PSG dočkal premiérové branky Messi, jenž si narazil s Mbappém a z hranici vápna poslal míč pod břevno.

"Už jsem byl docela zoufalý, že se mi nedaří dát první gól za PSG. Poslední dobou jsem moc nehrál a doma dokonce jen jednou. Pořád si tu ještě zvykám," uvedl po zápase argentinský střelec.

Jen slova chvály měl pro svého bývalého svěřence trenér Manchesteru City Pep Guardiola. "Lea zkrátka na 90 minut nezastavíte. Vrátil se sice po zranění a nedostával se tolik do hry, ale když dostane míč do běhu, nedá se zastavit," litoval kouč Citizens.

Pařížané nad finalistou minulého ročníku Ligy mistrů, v soutěžích UEFA zvítězili vůbec poprvé.

Francouzský gigant po úvodním zaváhání a remíze 1:1 v Bruggách poskočil do čela skupiny A. Druhý je o skóre belgický šampion, který překvapivě zvítězil v Lipsku 2:1. Ambiciózní německý klub zatím nezískal ani bod.

AC o deseti vedení neudrželo

Stoprocentní je po dvou kolech také Liverpool. Anglický celek vedl v souboji dvou bývalých vítězů Ligy mistrů v Portu v poločase 2:0 a nakonec zvítězil vysoko 5:1. Dvěma góly se blýskli střídající Firmino a Egypťan Salah, jenž se stal třetím africkým hráčem s 30 a více brankami v nejprestižnější klubové soutěži.

Na druhém místě skupiny B figuruje Atlético po obratu a vítězství 2:1 v Miláně nad AC. Domácí přitom začali lépe a vedli poté, co se trefil Leao. Ve 29. minutě byl ale po druhé žluté kartě vyloučen Kessié a španělský šampion v závěru přesilovku přece jen využil. V 84. minutě srovnal Griezmann a v sedmé minutě nastavení dokonal obrat z penalty technickou střelou do středu branky Suárez.

Ve skupině C mají nakročeno k postupu favorité. Dortmund proti Sportingu Lisabon nastoupil bez zraněné největší hvězdy útočníka Haalanda, přesto si připsal druhé vítězství. V 37. minutě svým premiérovým gólem v dresu Borussie zařídila výhru 1:0 letní posila Malen.

Rozjetý Ajax potvrdil dobrou formu a Besiktas, kterému chybělo okolo 10 zraněných hráčů, doma s přehledem porazil 2:0. Amsterodamský tým rozhodl už v první půli, gólem a asistencí se blýskl Berghuis. Zatímco Ajax navázal na vítězství z Lisabonu proti Sportingu, turecký šampion i podruhé prohrál.

2. kolo skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina A:

Paris St. Germain - Manchester City 2:0 (1:0)

Branky: 8. Gueye, 74. Messi. Rozhodčí: Del Cerro Grande (Šp.).

Lipsko - FC Bruggy 1:2 (1:2)

Branky: 5. Nkunku - 22. Vanaken, 41. Rits. Rozhodčí: Vinčič (Slovin.).

1. Paris St. Germain 2 1 1 0 3:1 4
2. Bruggy 2 1 1 0 3:2 4
3. Manchester City 2 1 0 1 6:5 3
4. Lipsko 2 0 0 2 4:8 0

Skupina B:

FC Porto - Liverpool 1:5 (0:2)

Branky: 75. Taremí - 18. a 60. Salah, 77. a 81. Firmino, 45. Mané. Rozhodčí: Karasev (Rus.).

AC Milán - Atlético Madrid 1:2 (1:0)

Branky: 20. Leao - 84. Griezmann, 90.+7 Suárez z pen. Rozhodčí: Cakir (Tur.). ČK: 29. Kessié (Milán).

1. Liverpool 2 2 0 0 8:3 6
2. Atlético Madrid 2 1 1 0 2:1 4
3. FC Porto 2 0 1 1 1:5 1
4. AC Milán 2 0 0 2 3:5 0

Skupina C:

Ajax Amsterodam - Besiktas Istanbul 2:0 (2:0)

Branky: 17. Berghuis, 43. Haller. Rozhodčí: Bastien (Fr.).

Dortmund - Sporting Lisabon 1:0 (1:0)

Branka: 37. Malen. Rozhodčí: Jovanovič (Srb.).

Real Madrid - Šeriff Tiraspol 1:2 (0:1)

Branky: 65. Benzema z pen. - 25. Jachšibojev, 90. Thill. Rozhodčí: Visser (Belg.).

1. Šeriff Tiraspol 2 2 0 0 4:1 6
2. Real Madrid 2 1 0 1 2:2 3
3. Inter Milán 2 0 1 1 0:1 1
4. Šachtar Doněck 2 0 1 1 0:2 1