Úchvatnou přestřelku v Lize mistrů vyhrál Tottenham, City sebralo postupový gól video

17. 4. 2019 22:59
Fotbalisté Tottenhamu poprvé v historii postoupili do semifinále Ligy mistrů. Londýnský tým v dramatické čtvrtfinálové odvetě sice prohrál na stadionu Manchesteru City 3:4, ale díky domácí výhře 1:0 anglického rivala vyřadil.
Fernando Llorente
Fernando Llorente | Foto: Reuters

Mezi nejlepší čtyřku elitní soutěže se dostal také Liverpool. Finalista minulého ročníku v odvetném čtvrtfinále zvítězil v Portu 4:1 a potvrdil úvodní triumf 2:0.

Tottenham v další fázi LM vyzve Ajax Amsterodam, který ve čtvrtfinále překvapivě vyřadil Juventus Turín. Liverpool narazí na Barcelonu, přemožitele jiného anglického celku Manchesteru United.

City výborně začali a už ve čtvrté minutě smazali úvodní manko. De Bruyne našel Sterlinga a ten přesnou ranou obstřelil brankáře Llorise. Hosté i bez zraněného kanonýra Kanea už za tři minuty odpověděli. Son Hung-min se dostal k odraženému míči a propálil gólmana Edersona.

Jihokorejský autor vítězného gólu z prvního duelu hned v desáté minutě otočil skóre střelou do horního růžku. Neuvěřitelná přestřelka pokračovala. Už za další minutu manchesterský tým vyrovnal, když Agüerovu přihrávku zužitkoval Bernardo Silva i díky Roseově teči. Ještě v žádném utkání LM nepadly čtyři branky takhle rychle.

Ve 21. minutě si City vzali vedení zpátky. De Bruyne další přesnou přihrávkou vybídl volného Sterlinga, který na zadní tyči zakončil do odkryté branky.

Úřadující angličtí mistři začali druhý poločas velkým tlakem. Lloris však zlikvidoval střely Sterlinga i De Bruyneho. Na druhé straně Ederson vyrazil hlavičku střídajícího Llorenteho.

"Citizens" v 59. minutě přidali čtvrtý gól. De Bruyne po individuální akci přihrál Agüerovi a argentinský útočník tvrdou ranou z úhlu překonal Llorise.

Tottenham se však znovu dokázal vrátil do hry a v 73. minutě se z rohu prosadil Llorente. Videorozhodčí ještě potvrdil, že španělský útočník nehrál rukou.

Domácí v závěru soupeře sevřeli a Sterling dokonce v nastavení vstřelil pátý gól, ale ten k velkému zklamání City neplatil kvůli ofsajdu Agüera. Pro manchesterský celek tak byla premiérová pohárová výhra nad anglickým protivníkem hodně hořká.

Porto doma začalo aktivně, ale hráči Liverpoolu úvodní nápor přečkali a ve 26. minutě z první velké šance udeřili. Salah našel na hranici ofsajdu Maného, jenž zblízka ve skluzu překonal brankáře Casillase. Regulérnost gólu potvrdil až videorozhodčí. Senegalský útočník ukázal, že se mu v Portu daří, v loňském osmifinále tady hattrickem přispěl k vítězství "Reds" 5:0.

Hosté byli i po změně stran hodně efektivní. V 65. minutě zvýšil Salah po přihrávce od Alexandera-Arnolda. Porto za čtyři minuty snížilo po Militaově hlavičce z rohového kopu.

Závěr však patřil Liverpoolu. V 77. minutě přidal třetí branku Firmino po centru od dalšího náhradníka Hendersona a za dalších sedm minut uzavřel skóre z rohu Van Dijk další hlavičkou. "Reds" tak ani v osmém pohárovém střetnutí s Portem neprohráli.

Odvetná čtvrtfinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Manchester City - Tottenham Hotspur 4:3 (3:2)

Branky: 4. a 21. Sterling, 11. B. Silva, 59. Agüero - 7. a 10. Son Hung-min, 73. Llorente. Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun (všichni Tur.) - Irrati (video, It.). ŽK: Sissoko, Son Hung-min, Rose, Wanyama (všichni Tottenham). Diváci: 53.348. První zápas: 0:1, postoupil Tottenham.

Sestavy:

Manchester: Ederson - Walker, Kompany, Laporte, Mendy (84. Sané) - De Bruyne, Gündogan, D. Silva (63. Fernandinho) - Sterling, Agüero, B. Silva. Trenér: Guardiola.

Tottenham: Lloris - Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Rose (90.+1 Sánchez) - Sissoko (41. Llorente), Wanyama - Alli, Eriksen, Lucas (82. Davies) - Son Hung-min. Trenér: Pochettino.

FC Porto - Liverpool FC 1:4 (0:1)

Branky: 69. Militao - 26. Mané, 65. Salah, 77. Firmino, 84. Van Dijk. Rozhodčí: Makkelie - Diks, Steegstra - Van Boekel (video, všichni Niz.). ŽK: Pepe - 32. Mané. Diváci: 49.117. První zápas: 0:2, postoupil Liverpool.

Sestavy:

Porto: Casillas - Felipe, Pepe, Militao - Corona (78. Fernando), Herrera, Danilo, Telles - Otávio (46. Soares), Marega, Brahimi (81. Bruno Costa). Trenér: Conceicao.

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold (66. Gomez), Matip, Van Dijk, Robertson (71. Henderson) - Milner, Fabinho, Wijnaldum - Salah, Origi (46. Firmino), Mané. Trenér: Klopp.