Liga mistrů mění systém nasazování do losovacích košů

Sport Sport
9. 10. 2014 16:12
Do prvního výkonnostního koše budou zařazeni šampioni sedmi předních soutěží a obhájce titulu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Nyon - Fotbalová Liga mistrů mění pravidla pro nasazování jednotlivých týmů do základní části soutěže. 

Od příští sezony budou při losování v prvním výkonnostním koši nikoliv týmy s nejlepším koeficientem za posledních pět let jako doposud, nýbrž obhájce trofeje a sedm mistrů nejlepších evropských soutěží. 

Těmi jsou momentálně Španělsko, Anglie, Německo, Rusko, Francie, Itálie a Portugalsko

V důsledku tak týmy z elitních lig s dlouhodobou pravidelnou účastí v Champions League budou znevýhodněny oproti domácím šampionům.

Týká se to například Arsenalu, který sice titul v Premier League vyhrál naposledy v roce 2004, nicméně díky pravidelné účasti v soutěži měl skvělý koeficient, a tak téměř vždy patřil při losu do prvního koše. 

Pokud se ovšem dostane letos do vyřazovací části Ligy mistrů, měl by být nasazen alespoň do druhého koše. Naopak Manchesteru United reálně hrozí, že pokud Premier League nevyhraje, zůstane mezi nenasazenými. 

Českých týmů se tato změna v nejbližší budoucnosti nijak přímo nedotkne především proto, že české lize patří v žebříčku UEFA aktuálně až čtrnáctá příčka. 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy