Liga mistrů mění systém nasazování do losovacích košů

Sport Sport
9. 10. 2014 16:12
Do prvního výkonnostního koše budou zařazeni šampioni sedmi předních soutěží a obhájce titulu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Nyon - Fotbalová Liga mistrů mění pravidla pro nasazování jednotlivých týmů do základní části soutěže. 

Od příští sezony budou při losování v prvním výkonnostním koši nikoliv týmy s nejlepším koeficientem za posledních pět let jako doposud, nýbrž obhájce trofeje a sedm mistrů nejlepších evropských soutěží. 

Těmi jsou momentálně Španělsko, Anglie, Německo, Rusko, Francie, Itálie a Portugalsko

V důsledku tak týmy z elitních lig s dlouhodobou pravidelnou účastí v Champions League budou znevýhodněny oproti domácím šampionům.

Týká se to například Arsenalu, který sice titul v Premier League vyhrál naposledy v roce 2004, nicméně díky pravidelné účasti v soutěži měl skvělý koeficient, a tak téměř vždy patřil při losu do prvního koše. 

Pokud se ovšem dostane letos do vyřazovací části Ligy mistrů, měl by být nasazen alespoň do druhého koše. Naopak Manchesteru United reálně hrozí, že pokud Premier League nevyhraje, zůstane mezi nenasazenými. 

Českých týmů se tato změna v nejbližší budoucnosti nijak přímo nedotkne především proto, že české lize patří v žebříčku UEFA aktuálně až čtrnáctá příčka. 

 

Právě se děje

před 12 minutami

Druhý start ve finále SP střelci Nepejchalovi nevyšel

Druhý start ve finále Světového poháru českému sportovnímu střelci Filipu Nepejchalovi tolik nevyšel. Vítěz třípolohové střelby z malorážky dnes v Číně obsadil čtrnácté místo ve vzduchové pušce.

Dvacetiletý český talent tentokrát v disciplíně, v níž už dvakrát vyhrál soutěž Světového poháru včetně letošního triumfu v Mnichově, porazil jediného soupeře. S kvalifikačním nástřelem 620,8 bodu jej téměř pět bodů dělilo od postupu do osmičlenného finále.

Soutěž ovládl indický střelec Divjanš Singh Panvar, který teprve před měsícem oslavil sedmnácté narozeniny, o jedinou desetinu bodu před Istvánem Pénim z Maďarska.

před 54 minutami

Podíleli se na ochraně ohrožených gepardů, íránský soud je poslal na dlouhé roky do vězení za špionáž

Íránský soud vyměřil tresty odnětí svobody v délce šesti až deseti let šesti ochráncům přírody. Byli obviněni ze špionáže. Podíleli se totiž na projektu záchrany v Asii kriticky ohrožených gepardů a používali k jejich pozorování skryté kamery. Informovala o tom dnes agentura AP.

Newyorské centrum zabývající se lidskými právy v Íránu oznámilo, že ochránci byli odsouzeni za kontakty s USA, tedy nepřítelem státu. V téže kauze budou souzeni ještě dva lidé. Ve skupině byl také Kavous Seyed Emami s občanstvím Íránu a Kanady, který zemřel loni v únoru za nejasných okolností ve vězeňské vazbě, kde čekal na soud. Vdově po něm pak Írán po nějaký čas bránil vycestovat ze země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy