Aleš Vávra Aleš Vávra
22. 10. 2012 19:50
Slovan se po pěti zápasech dočkal vítězství. Trefili se Delarge a Vácha.
Lukáš Vácha se trefil nádherně z velké dálky a pečetil výhru Liberce.
Lukáš Vácha se trefil nádherně z velké dálky a pečetil výhru Liberce. | Foto: CPA - Eduard Erben

Liberec - Obhájci titulu v Gambrinus lize, fotbalisté Slovanu Liberec, se po pěti zápasech bez výhry konečně dočkali tříbodového zisku. Mistr doma U Nisy v dohrávce 11. kola soutěže zdolal Mladou Boleslav 2:0.

Po bezbrankovém poločase se ve druhé půli trefili Dzon Delarge a Lukáš Vácha. Hosté byli v průběhu utkání aktivní a velmi nebezpeční, jejich šance však pochytal skvělý David Bičík. Liberec díky výhře poskočil v tabulce o dvě příčky a momentálně je sedmý.

Šilhavému spadl balvan ze srdce

Středočeši počtvrté v řadě v Liberci prohráli. "Nedaří se nám tu výsledkově, ale hrajeme tady dobře. Bylo to o vstřeleném gólu, my měli velké šance, kdybychom dali, vývoj by byl jiný," uvedl v pozápasovém televizním rozhovoru kouč Mladé Boleslavi Ladislav Minář.

"Viděl jsem na našich hráčích, že jsou nervózní. Hosté hráli v pohybu, v nasazení, podržel nás David Bičík. Ve druhé půli jsme se zlepšili, hráli jsme agresivně, dařilo se v soubojích. Po gólu už se nám dýchalo lépe. Jsme strašně rádi, že jsme to zvládli," kontroval domácí trenér Jaroslav Šilhavý.

Liberec od začátku sice držel míč, mnohem nebezpečnější ale byla taktika protiútoků Mladé Boleslavi. Dvě velké šance měl po dvaceti minutách Nešpor, ale Bičík zasáhl skvěle.

Delarge rozhodl svým prvním gólem v lize

Po obrátce ale udeřil Slovan. Parádní akci Štajnera se Šuralem zakončoval do prázdné branky svým prvním gólem v české nejvyšší soutěži konžský útočník Delarge. V 65. minutě bylo rozhodnuto. Vácha nevěděl co s míčem a tak se z 25 metrů opřel nártem do míče a ten nádherně zaplul za bezmocného Millera.

Boleslavští se vrhli do útoku, ale už naráželi do zformované obrany Liberce. Velkou šanci měl po standardní situaci Johana, další famózní zákrok ale vytáhl Bičík.

11. kolo první fotbalové ligy:

Slovan Liberec - FK Mladá Boleslav 2:0 (0:0)

Branky: 51. Delarge, 65. Vácha. Rozhodčí: Jech - Filípek, Urban. ŽK: Kušnír - Kúdela, Mareš. Diváci: 3270.

Liberec: Bičík - Kušnír, Karišik, Kelič, Fleišman - Šural (89. Nezmar), Vácha, Janů, Delarge - Štajner - Rabušic (68. Blažek). Trenér: Šilhavý.

M. Boleslav: Miller - Janíček, Johana, Dosoudil, Bořil - Kúdela (82. Bulut), Brunclík - Fillo (73. Kulič), Sivrič, Mareš (64. Štohanzl) - Nešpor. Trenér: Minář.

1. Jablonec 11 6 4 1 22:11 22
2. Olomouc 11 6 4 1 16:8 22
3. Sparta 11 6 2 3 17:10 20
4. Plzeň 11 5 4 2 19:10 19
5. Brno 11 5 3 3 18:19 18
6. Slavia 11 4 5 2 16:11 17