Liberec šokoval Udine! Z Itálie veze dvoubrankový náskok

22. 8. 2013 22:37
Liberec vyhrál v úvodním zápase 4. předkola Evropské ligy nad Udine 3:1.
Dzon Delarge přispěl k výhře nad Udine důležitým druhým gólem
Dzon Delarge přispěl k výhře nad Udine důležitým druhým gólem | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Fotbalisté Liberce dokonale šokovali v úvodním utkání 4. předkola Evropské ligy italské Udine. Na Apeninském poloostrově vyhráli 3:1 a v odvetě budou hájit velmi výhodný dvoubrankový náskok. Navíc i v případě porážky 0:2 by postoupili do hlavní soutěže.

Přestože velkým náporem začal italský celek, jako první se po čtvrthodině hry trefil krásnou střelou z dálky liberecký Rybalka.

Domácí vyrovnali krátce před přestávkou díky Silvovi, jenže po změně stran to byli opět Severočeši, kdo pálil ostrými. Rychlý brejk zakončil přesně Delarge a sedm minut před koncem přidal třetí gól Kušnír.

Udine si v tomto utkání vybralo opravdu velký kopec smůly, protože hned několikrát jim ve skórování zabránila tyč.

Slovan přežil tlak a pak zaútočil

Domácí na Liberec vlétli od první minuty a hned záhy Muriel trefil parádní dělovkou břevno. Udine stupňovalo tlak a drželo míč, zatímco Slovan se jen bránil.

Jenže síť se vlnila na druhé straně. Rybalka na útočné polovině vybojoval míč, hned natáhl ke střele a ta s přispěním břevna skončila v bráně.

Utkání se poté vrátilo do starých kolejí, kdy domácí Calcio tvořilo hru a Liberec čekal na chybu. Ta ovšem přišla právě na straně Slovanu. Di Natale to nejdřív zkusil dvakrát sám, když neuspěl, tak při další akci už raději nahrál Silvovi, který v pádu vyrovnal. Do kabin tak šly týmy za stavu 1:1.

Po pauze přišel pro Udine další šok. Delarge využil toho, že Rabušic promáchl přihrávku Kušníra a sám míč dopravil do sítě. Liberec znovu vedl a mohl se soustředit na obranu.

Kušnír dokončil senzaci

Basta mohl vzápětí vyrovnat. Vychytal ho ale Kovář a Lazzari po chvíli nedoklepl míč do odkryté brány.

Čas ubíhal a na kopačky Udine se začala vkrádat nervozita. Basta navíc nastřelil hlavou další tyč. V 83. minutě za to přišel pro Calcio trest. Ondřej Kušnír dostal balón do ideálního prostoru a poslal ho přesně do domácí šibenice.

Poté jako by Udine úplně ztratilo chuť se zápasem ještě cokoli dělat. V nastavení ještě Maicusela vychytal skvělý Kovář a Basta nastřelenou tyčí podtrhl zmar italského celku. Liberec tak odjíždí domu se slibným náskokem.

Úvodní utkání 4. předkola fotbalové Evropské ligy:

Udinese Calcio - Slovan Liberec 1:3 (1:1)

Branky: 35. Gabriel - 16. Rybalka, 50. Delarge, 83. Kušnír. Rozhodčí: Hagen - Nebben, Lundberg (všichni Nor.). ŽK: Domizzi - Delarge, Kušnír.

Udine: Kelava - Heurtaux, Danilo, Domizzi - Basta, Alan, Pinzi (62. Zieliňski), Lazzari (62. Maicosuel), Gabriel - Muriel, Di Natale. Trenér: Guidolin.

Liberec: Kovář - Kušnír, Kováč, Kelič, Fleišman - Sackey (84. Hušek), Pavelka - Delarge (90. Hadaščok), Rybalka, Frýdek (65. Šural) - Rabušic. Trenér: Šilhavý.