Leverkusenu Bayern utíká. Ztrácí už 11 bodů

9. 12. 2012 19:58
Fotbalisté Leverkusenu prohráli v německé lize 2:3 na hřišti Hannoveru a na suverénní Bayern Mnichov ztrácejí na druhém místě po 16. kole již 11 bodů.
Mužstvo Leverkusenu lídra ztrácí z dohledu
Mužstvo Leverkusenu lídra ztrácí z dohledu | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Leverkusenu prohráli v německé Bundeslize 2:3 na hřišti Hannoveru a na suverénní Bayern Mnichov ztrácejí na druhém místě po 16. kole již 11 bodů. Mönchengladbach zdolal 2:0 Mohuč s obráncem Zdeňkem Pospěchem.

Jediný přemožitel Bayernu z této bundesligové sezony Leverkusen, kterému chybí dlouhodobě zraněný český bek Michal Kadlec, se dostal do vedení už ve 3. minutě díky Castrovi.

Ve 20. minutě byl ale faulován maďarský záložník Huszti a sám z nařízené penalty vyrovnal na 1:1.

Hannover se pak v 57. minutě na chvíli ujal vedení díky Dioufovi, jenže hned z další akce skóroval hlavičkující útočník Bayeru Kiessling.

Rozhodl až gól na 3:2, o který se opět postaral Huszti. Došel si pro faul Reinartze a podruhé překonal z pokutového kopu Lena.

Mönchengladbach rozhodl o svém vítězství nad Mohučí dvěma rychlými góly kolem 60. minuty. Napřed se trefil po centru Jantschkeho Hanke, vzápětí využil vyběhnutí brankáře Müllera parádním lobem ze 45 metrů do opuštěné branky záložník Arango. Pospěch odehrál za Mohuč celý zápas.

Německá fotbalová liga - 16. kolo:

Mönchengladbach - Mohuč 2:0 (58. Hanke, 63. Arango), Hannover - Leverkusen 3:2 (20. a 69. obě z pen. Huszti, 57. Diouf - 3. Castro, 58. Kiessling).

1. Bayern Mnichov 16 13 2 1 43:6 41
2. Leverkusen 16 9 3 4 30:22 30
3. Dortmund 16 7 6 3 32:19 27
4. Eintracht Frankfurt 16 8 3 5 31:27 27
5. Schalke 16 7 4 5 26:22 25
6. Stuttgart 16 7 4 5 20:25 25
7. Hamburk 16 7 3 6 18:18 24
8. Mönchengladbach 16 6 6 4 24:25 24