Lavička: Jsem naštvaný! Vácha burcuje: Naděje umírá poslední

Aleš Vávra Aleš Vávra
5. 5. 2013 9:00
Letenský celek na hřišti obhájců titulu prohrál o dvě branky, v koncovce se vůbec neprosadil a v honbě za trofejí mistra ligy opět po týdnu ztratil důležité body.
Lukáš Vácha v tuto chvíli přehrál libereckého Davida Pavelku, jinak se ale Sparta pod Ještědem neprosadila.
Lukáš Vácha v tuto chvíli přehrál libereckého Davida Pavelku, jinak se ale Sparta pod Ještědem neprosadila. | Foto: CPA

Liberec - Frustrovaní a naštvaní byli fotbalisté Sparty po nepovedeném utkání v Liberci. Letenský celek na hřišti obhájců titulu prohrál o dvě branky, v koncovce se vůbec neprosadil a v honbě za trofejí mistra ligy opět po týdnu ztratil důležité body.

Trenér Vítězslav Lavička, jindy klidný a vyrovnaný, působil po utkání nezvykle naštvaně. "Ano, jistě že jsem naštvaný. Pokud by po takovém zápase kdokoli ze Sparty nebyl naštvaný, bylo by to špatně. Věděli jsme, o co hrajeme, ale zápas jsme vůbec nezvládli," hodnotil sparťanský lodivod neúspěch.

Liberec byl tvrdší a důslednější, vysoko pressoval

Sparta špatně vstoupila do utkání a inkasovala od kanonýra Rabušice rychlý gól, který určil ráz utkání. "Potom jsme dobývali tvrz a museli otáčet zápas, a to dnes v Liberci nebylo vůbec jednoduché," přiznal bývalý hráč Slovanu, nyní opora Sparty Lukáš Vácha.

"Nikdo z nás si asi nepředstavoval, že tu prohrajeme dva nula. Špatně jsme začali, v každém souboji jsme byli druzí. Liberec hrál výborně kombinačně a v úvodu nás předčil, byl aktivnější, tvrdší a důslednější v osobních soubojích. Vysoko pressoval a my jsme se s tím nevyrovnali," hledal příčiny nezdaru Vácha.

Jedna z příčin prohry? Časté diskuse s rozhodčím

Trenér Lavička uvedl, že tým postrádá lehkost, kterou se prezentoval v několika ligových kolech po vítězství nad Plzní. V Liberci však jeho týmu chyběla i bojovnost. Jakoby Liberec paradoxně chtěl uspět více.

"Je to tak, u některých hráčů jsem bohužel postrádal větší zaujetí," kritizoval sparťanský kouč. Hosté se často rozptylovali diskusemi s hlavním rozhodčím Zelinkou. Zejména kapitán Marek Matějovský byl toho jednoznačným příkladem.

"Je to kapitán, takže něco rozhodčímu říct může, samozřejmě pouze do určité míry. Ale je pravda, že Marek nebyl jediný náš hráč, na kterém jsem pozoroval frustraci," naznačil Lavička, že dohady se sudím mohli ovlivnit výkon jeho týmu. 

Vácha se k rozhodčímu odmítl vyjádřit

Lukáš Vácha nechtěl komentovat situaci, která předcházela druhému gólu Štajnera. Hosté reklamovali faul na Romana Bednáře. "No já nevím, a jak jste to viděl vy?" odpověděl Vácha na dotaz otázkou. "Nechci se k tomu vyjadřovat, bylo by to zbytečné," dodal motor sparťanské zálohy.

Sparta ztrácí čtyři kola před koncem na Viktorii Plzeň pět bodů. "Naděje ale umírá poslední. Plzeň samozřejmě ještě také může ztratit," uzavřel Vácha.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Joe Biden si při hře se psem přivodil vlasovou zlomeninu zánártí

Zvolený americký prezident Joe Biden si při hře se psem Majorem přivodil nepatrné zlomeniny zánártí. Uvedl to podle agentury AP Bidenův lékař po prozkoumání snímku z CT vyšetření. Úřad prezidenta původně oznámil, že Biden při hře se psem uklouzl a vymkl si kotník.

Incident se stal již v sobotu. V neděli pak osmasedmdesátiletého politika pro jistotu prohlédl ortoped v Newarku. Lékař Kevin O'Connor poté oznámil, že vyšetření potvrdilo vlasové zlomeniny na laterální a střední kosti klínovité, které jsou ve střední části chodidla. Podle O'Connora zřejmě bude Biden muset několik týdnu nosit speciální ortézu pro stabilizaci chodidla.

Biden se má úřadu ujmout v lednu a bude skládat přísahu jako dosud nejstarší z amerických prezidentů. Jeho zdravotní stav budou pečlivě sledovat jeho oponenti i spojenci, píše Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy