Krejčí věří, že se po postupu do Evropské ligy dobře vyspí

ČTK ČTK
28. 8. 2015 7:30
Plzeňský kouč Karel Krejčí splnil svoji první misi, dostal Viktorii do Evropské ligy.
Karel Krejčí.
Karel Krejčí. | Foto: Tomáš Liška

Novi Sad - Když Karel Krejčí v polovině srpna střídal na pozici hlavního trenéra Plzně Miroslava Koubka, jeho prvním úkolem byl postup do Evropské ligy, který by částečně odčinil krach v předkole Ligy mistrů s Maccabi Tel Aviv. Šestačtyřicetiletému kouči se tak po úspěšném dvojzápase s Vojvodinou Novi Sad hodně ulevilo a věří, že se po dlouhé době už také lépe vyspí.

Na začátku odvety měla Plzeň štěstí

"Už jsem říkal v předešlých dnech, že jsem cítil velkou zodpovědnost za klub, fanoušky i hráče. Takže bezprostředně po zápase jsem šťastný a těší mě, že Viktorka je zase zpátky v Evropě a zahrajeme si skupinu Evropské ligy," řekl Krejčí po čtvrteční odvetě play off v Srbsku, kterou Plzeň vyhrála 2:0 a navázala na domácí triumf 3:0.

Přiznal, že úvodní nápor domácích Viktoria přežila se štěstím. "Začátek jsme přečkali a takovou šťastnou brankou jsme šli do vedení. Pak jsme se zklidnili a ve druhém poločase jsme předváděli takovou hru, která se mi líbila. Pak jsme to kontrolovali a možná mohli přidat více branek," uvedl Krejčí.

Vrba znovu pošle SMS

Úřadující mistr se do pohárů vrací po roční absenci. "Je strašně důležité evropské poháry hrát, protože čeští hráči konfrontaci s evropským fotbalem potřebují. S Pavlem (Vrbou) u nároďáku jsme viděli teď na jaře, že když Sparta a Plzeň v pohárech nehrála, tak česká liga pro ně nebyla až takové měřítko," konstatoval Krejčí, který je zároveň Vrbovým asistentem u české reprezentace.

"Myslím, že mi nějaká esemeska od Pavla zase přijde. V Plzni zažil krásné roky a jsme v kontaktu. V neděli se mi pojede na sraz určitě s lepší náladou," přidal bývalý hráč Plzně, Zlína nebo Českých Budějovic.

Doufá, že bude v následujících dnech také lépe spát. "Když jsem dostal nabídku od Plzně, tak jsem rychle sháněl nějaké zápasy Vojvodiny. Takže kromě tréninkových věcí s mužstvem stráví člověk spoustu času u videa a je pravda, že toho spánku moc nebylo. Doufám, že to v brzké době dospím," dodal plzeňský kouč.

 

Právě se děje

Další zprávy