Kováč v létě opustí Liberec, přetahovanou vyhrála Sparta

Luděk Mádl Sport Luděk Mádl, Sport
21. 1. 2014 7:00
Kapitán Slovanu Liberec má podle neoficiálních informací blízko k podpisu smlouvy ve Spartě.
Vrátí se Radoslav Kováč po devíti letech do pražské Sparty?
Vrátí se Radoslav Kováč po devíti letech do pražské Sparty? | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Radoslav Kováč se v letní přestávce pravděpodobně vrátí do pražské Sparty. Kapitán Slovanu Liberec podle všehl kývl na nabídku letenského klubu a už brzy má podepsat se současným lídrem Gambrinus ligy smlouvu.

Deníku Aktuálně.cz to potvrdil muž blízký jednáním. "Kováč jde do Sparty, ale od léta," informoval v nočních hodinách.

S informací přišel jako první server isport.cz. Spekulace potvrzují také komentáře fanoušků na webu severočeského klubu, kteří překvapivý transfer berou jako hotovou věc.

Lukáš Váňa, mluvčí Liberce, v pozdním pondělním večeru ovšem ještě říkal: "My jsme Radku Kováčovi nabídli prodloužení smlouvy a zatím jsme od něj nedostali žádnou reakci."

Chtěl ho i Pelta do Jablonce

O čtyřiatřicetiletého Kováče hodně stál i majitel Jablonce Miroslav Pelta, ovšem Sparta zřejmě bývalému reprezentantovi nabídla lepší podmínky. Hráč, který v uplynulém roce dotáhl Liberec ke třetímu místu v lize a následné úspěšné cestě Evropskou ligou, by se na Letnou vrátil po devíti letech.

Liberečtí fanoušci teď jen doufají, že klíčový stoper odehraje pod Ještědem alespoň jarní část sezony. Slovan totiž v zimní přestávce výrazně oslabil. Z klubu se už poroučel druhý střední obránce Kelič a na odchodu je také tvůrce hry Rybalka.

Kováčovi údajně nevoněla roční smlouva

Kováčovi se údajně nelíbil liknavý přístup libereckého vedení a také fakt, že mu klub nabízel pouze roční kontrakt s opcí. Sparta měla bývalému hráči Basileje, Spartaku Moskva či West Hamu nabídnout smlouvu na dva roky.

Zajímavé je, že Liberec už podobným způsobem přišel v letní přestávce o jiného velezkušeného fotbalistu, Jiřího Štajnera. Ten odešel do Mladé Boleslavi.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americký diplomat jednal v Jižní Koreji o jaderné diplomacii, KLDR odmítá obnovit dialog

Náměstek amerického ministra zahraničí Stephan Biegun ve středu jednal s jihokorejskými představiteli o stagnující jaderné diplomacii na Korejském poloostrově. Návštěva hlavního amerického diplomata pro rozhovory se Severní Koreou se uskutečnila v době, kdy KLDR opakovaně odmítá obnovit s USA dialog. Biegun po setkání s jihokorejským jaderným vyslancem I Tu-hunem prohlásil, že USA i Jižní Korea budou pokračovat v diplomatické snaze eliminovat severokorejské jaderné zbraně a vytvořit trvalejší mír na poloostrově, napsala agentura AP.

Podle amerického emisara Spojené státy nežádaly o žádné setkání se severokorejskými představiteli během Biegunovy cesty do Jižní Koreje. Návštěva následovala krátce poté, co náměstkyně severokorejského ministra zahraničí Čche Son-hui v prohlášení uvedla, že KLDR neobnoví rozhovory, dokud Washington neskoncuje s tím, co Pchjongjang vnímá jako "nepřátelskou politiku".

Zdroj: ČTK
Další zprávy