Kladno poprvé vyhrálo, Žižkov v derby zdolal Bohemku

Red Spo
14. 9. 2008 16:21
Viktoria Žižkov - Bohemians Praha 4:2 (2:0)

Praha/Kladno - Trenér Josef Csaplár si v neděli připsal úspěšný start na lavičce Viktorie Žižkov, když se svým týmem porazil v utkání šestého kola Gambrinus ligy Bohemians Praha 4:2.

Žižkov se díky tomuto vítězství také vzdálil sestupovým pozicím. Na svém kontě má již šest bodů.

Kdo hraje doma a kdo naopak venku? Takovou otázku si mohla se před úvodním hvizdem klást většina fanoušků. Vždyť oba týmy hrají své ligové zápasy na stadionu Viktorie Žižkov.

Všechny další nedělní zápasy můžete sledovat on-line ZDE

Fakt, že byl ale výkop plánován na nedělní dopoledne přeci jen napověděl, že výhodu domácího prostředí mají tentokrát svěřenci Josefa Csaplára.

Ti vstoupili do střetnutí aktivně a dostali se do vedení už po pěti minutách hry. Po pěkné individuální akci otevřel účet utkání Petr Švancara.  Viktoria se po vstřelené brance uklidnila a ještě do přestávky zvýšil její náskok Marcel Šťastný, který dorazil do sítě povedený přímý kop Vozábala.

Střížkovské Bohemce se však podařilo zápas zdramatizovat dvěma slepenými góly. V úvodu druhé půle snížil nejprve Dobeš a brzy po něm vyrovnal přesnou hlavičkou Macháček.

Žižkov se však nenechal nástupem „hostů" znervóznit a brzy strhl vedení opět na svou stranu. Po tvrdé střele se prosadil Martin Vozábal.

A když pak třináct minut před koncem zvyšoval opět na rozdíl dvou branek Riste Naumov, bylo jasné, že si Žižkov svou druhou letošní výhru už nenechá ujít.

První výhru zaznamenalo Kladno

Kladno vstupovalo do nedělního zápasu jako další tým, kde se pod trenérem povážlivě houpe židle. Kouč Hřídel však reprezentační přestávku využil více než dobře - své svěřence dovedl k první letošní výhře.

Na domácí půdě si středočeský celek poradil se Sigmou Olomouc.

Pouhé dvě tisícovky diváků se na stadionu Františka Kloze nenudily, nejdůležitější momenty však přišly v době, kdy někteří fanoušci ještě, respektive už nebyli na svých místech.

První branka domácích padla hned ve čtvrté minutě, kdy aktivitu Kladna zúročil v úvodní gól obránce Jan Procházka. Hosté na něj po rohovém kopu zapomněli a on mohl nohou na zadní tyči bez problémů zakončit.

Ačkoliv se o obou mužstvech traduje, že spoléhají hlavně na obranu, ve vzájemném utkání se to nepotvrdilo. Mnoho šancí zůstalo nevyužito, k vidění bylo i několik samostatných úniků na brankáře.

Sigma sice vybojovala bod i na Spartě, jenže teď na slušné výsledky nenavázala. Závěrečný tlak svěřenců kouče Psotky nepřišel, Kladno se tak o výhru bát nemuselo. Skóre na 2:0 stanovil v nastaveném čase Szabo z penalty.