K pěti podzimním gólům proti Wolfsburgu přidal Lewandowski další

27. 2. 2016 17:56
Radost fotbalistů Bayernu Mnichov
Radost fotbalistů Bayernu Mnichov | Foto: Reuters

Berlín - I druhý souboj obhájce titulu a úřadujícího vicemistra v německé fotbalové lize ovládl Bayern Mnichov. Po zářijovém vítězství nad Wolfsburgem 5:1 tentokrát vyhrál na jeho hřišti "jen" 2:0.

Zatímco na podzim se postaral o všechny góly Bayernu polský kanonýr Lewandowski, dnes se spokojil s jedním zásahem. Po Comanově vedoucí brance z 66. minuty o chvíli později pojistil vítězství hostů svou 23. brankou v sezoně, kterou si upevnil vedení v tabulce střelců.

Bayern zvýšil svůj náskok v čele soutěže před Dortmundem na 11 bodů. Druhá Borussia má k dobru nedělní utkání proti Hoffenheimu. Wolfsburg v této sezoně sleduje čelo tabulky zpovzdálí, na osmé příčce má o polovinu bodů méně než Bayern.

Zachraňující se Brémy odvrátily porážku s nováčkem Darmstadtem v 89. minutě, kdy se trefil kanonýr Pizarro. Pro peruánského útočníka to byl 183. bundesligový gól, kterým v historické tabulce předstihl na pátém místě Ulfa Kirstena. Za Werder, který už popáté za sebou nedokázal vyhrát, odehrál celý zápas český obránce Theo Gebre Selassie.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Německá fotbalová liga - 23. kolo:

Brémy - Darmstadt 2:2 (33. Ujah, 89. Pizarro - 44. Wagner z pen., 82. Sulu), Hamburk - Ingolstadt 1:1 (7. Drmic - 61. Hinterseer), Stuttgart - Hannover 1:2 (18. Werner - 32. a 84. Schulz), Wolfsburg - Bayern Mnichov 0:2 (66. Coman, 74. Lewandowski).