21. 1. 2012 20:15
Wolfsburg s Jiráčkem a Polákem porazil 1:0 Kolín
Petr Jiráček ještě v dresu Plzně.
Petr Jiráček ještě v dresu Plzně. | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Český fotbalový reprezentant Petr Jiráček si odbyl úspěšnou premiéru v německé bundeslize. Bývalý záložník Plzně nastoupil v základní sestavě Wolfsburgu, který v utkání 18. kola doma porazil 1:0 Kolín nad Rýnem.

Jiráček nastoupil v záložní řadě hned vedle svého krajana Jana Poláka. Na hřišti vydržel 80 minut, než ho vystřídal Brazilec Josué.

Dvě minuty před Jiráčkovým odchodem ze hřiště padl rozhodující gól z kopačky jeho spoluhráče Sebastiana Poltera.

Bayern začal jaro porážkou. Dotahuje ho Mönchengladbach
Wolfsburg posílí i obránce Lopes a záložník Sissoko

Reprezentant po utkání prohlásil, že pro něj bylo složité srovnat se především s vyšší rychlostí hry.  "Byl to celkem fofr, trošku jsem se s tím během zápasu srovnával, ale zaplať pán bůh, že to dopadlo vítězně," uvedl Jiráček. "Nebyla to žádná procházka, všechno se dělalo rychle," dodal záložník Vlků.

Hodně mu pomohla přítomnost krajana Poláka, přesto udělal několik chyb. Projevila se především abnormální nervozita. "Byl to první zápas, nedělám z toho vědu. Jsem řád, že jsem nastoupil a vím, že se musím zlepšovat. Ale nervózní jsem byl dost," podotkl fotbalista.

Na čelo tabulky se dotáhlo Schalke. Soupeř Plzně ve vyřazovací části Evropské ligy porazil na domácím hřišti Stuttgart 3:1 a je druhý za Bayernem pouze vinou horšího skóre. Góly stříleli Matip, Papadopulos a Draxler. V závěru pouze snižoval Okazaki.

Důležité vítězství v boji o udržení v nejvyšší soutěži vybojovali fotbalisté Norimberku. Ti doma porazili Herthu Berlín 2:0. Útočník Tomáš Pekhart byl na hřišti 82 minut, jeho nový spoluhráč Adam Hloušek odehrál na levém okraji obrany celý zápas. A v 85. minutě přihrál na druhý gól svého týmu.

Německá fotbalová liga - 18. kolo:

Freiburg - Augsburg 1:0 (88. Ginter), Hoffenheim - Hannover 0:0, Norimberk - Hertha Berlín 2:0 (43. Esswein, 85. Maroh), Schalke - Stuttgart 3:1 (3. Matip, 58. Papadopulos, 80. Draxler - 87. Okazaki), Wolfsburg - Kolín nad Rýnem 1:0 (78. Polter), Kaiserslautern - Brémy 0:0