Jeden gól byl málo. Sen Barcelony o finále se rozplynul

Ivo Pospíšil, ip
28. 4. 2010 22:42
Barcelona - Inter 1:0 (0:0)

Barcelona - Úřadující šampion a jeden z největších favoritů letošního ročníku Ligy mistrů dohrál. Stopku katalánské Barceloně vystavil těsně před finálovými branami Inter Milán.

Ten sice prohrál v odvetném semifinálovém střetnutí na Nou Campu 0:1, nicméně díky výhře z prvního zápasu 3:1 se mohou radovat z postupu právě svěřenci Josého Mourinha.

Barcelona před úvodním výkopem avizovala, že na Nou Campu spustí od začátku ofenzivní smršť, v níž se pověstná obrana Interu sesype.

Jenže už po prvních minutách bylo zřejmé, že se italský tým na útočné kvality věhlasného soupeře výborně připravil.

Obhájce loňského vítězství sice držel převážně míč na svých kopačkách, do šancí se ovšem dostával jen sporadicky. Nerozhodný výsledek naopak vyhovoval více hostům a na hřišti to bylo vidět.

Vzrušení do ochozů tak přinesla až osmadvacátá minuta. Nešlo však o brankovou příležitost, ale incident ve středu hřiště, kdy Motta v souboji o míč trefil rukou do obličeje Busquetse a inkasoval druhou žlutou a následně i červenou kartu.

Nicméně i v deseti hráčích dokázal italský celek vytrvale a hlavně úspěšně bořit veškeré útočné akce domácích. Takřka neviditelný byl znovu i Lionel Messi, jenž se dostal do největší šance až v závěru první půle.

Když už ale obrana nestačila jeho střelu zablokovat, vytáhl pro změnu parádní zákrok gólman Julio Cesar.

Jiskru naděje vykřesal Piqué. Nakonec marně

Trenér Guardiola tak do druhé části posílil útok, poslal na hřiště Maxwella, jenže ani po jeho příchodu se obraz hry příliš nezměnil.

Barcelona nadále útočila do zavřené obrany, a za největší hrozbu tak mohly být považovány maximálně jen dalekonosné pokusy.

S přibývajícím časem začali bouřit nejen domácí fanoušci (zejména při výkopech Julia Cesara), ale začínal se i vytrácet pohyb ze strany domácích hráčů Těm se nakonec nedařily ani standardní situace. Zdálo se, že Inter už svůj postup lehce uhájí.

Jenže katalánský celek si nakonec naplánoval napínavou závěrečnou desetiminutovku. V jejím úvodu sice ještě Bojan Krkič nedopravil Messiho centr do sítě, ale nakonec uběhlo jen pár desítek vteřin a tentokrát již před Cesarem udeřilo doopravdy.

Maxwell našel na hranici ofsajdu naběhnutého Piquého, ten se oklamal jak bránícího Cordobu, tak i samotného gólmana a střelou do odkryté branky dostal domácí zpět do hry o postup.

Probuzené publikum hnalo následně své hráče vpřed, Barcelona se opět s větší vervou pustila do obléhání pokutového území a nakonec kýžené druhé trefy dosáhla.

Radost celého Nou Campu a střelce Bojana Krkiče však zchladil hlavní arbitr, který postupovou trefu neuznal po předchozí ruce Tourého.