Jablonec i Boleslav jdou v poháru dál, dvakrát se trefil Baroš

29. 9. 2015 18:49
Týmy české nejvyšší fotbalové Synot ligy zvládli roli favoritů a v národním poháru MOL Cup postupují dál. Jablonec porazil druholigový Vyšehrad 2:0, Mladá Boleslav pak divizní Klatovy 5:0. Dvakrát se trefil i Milan Baroš.
Milan Baroš.
Milan Baroš. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalisté Mladé Boleslavi postoupili do osmifinále MOL Cupu po výhře 5:0 v divizních Klatovech, na níž se dvěma góly podílel Milan Baroš. V dnešním programu 3. kola uspěl i Jablonec, který porazil 2:0 druholigový Vyšehrad díky dvěma trefám Martina DoležalaDvakrát skóroval také příbramský Tomáš Pilík, který navázal na hattrick z víkendového ligového utkání a zařídil výhru 5:2 v Českých Budějovicích. Olomouc přehrála Opavu 5:1.

Mladá Boleslav nastoupila s většinou opor a v útoku dostal od začátku šanci bývalý reprezentant Baroš. A potvrdil pověst střelce. Skóre otevřel po Radově centru hlavou stoper Vraštil, ve 14. minutě už udeřil vítěz Ligy mistrů s Liverpoolem. Baroš dostal do vápna přihrávku, jedním dotykem si míč zpracoval a druhým ho poslal podél gólmana do branky.

Před poločasem ještě zvýšili Chramosta a Zahustel, který využil toho, že se obránce zaměřil na Baroše a Zahustel měl dost času zamířit hlavou. V 74. minutě skóre uzavřel znovu Baroš. Obešel i gólmana a trefil odkrytou branku.

Také Jablonec měl dvougólového střelce. Doležal dostal přednost před Wágnerem a ukázal, že i on umí dávat branky. V 11. minutě nejprve po Teclově přihrávce potrestal ztrátu Vyšehradu uprostřed hřiště. I druhý zásah v úvodu druhé půle následoval po přihrávce Tecla, který nacentroval a Doležal pojistil postup.

Role favoritů zvládla i Sigma a Příbram

"Podali jsme dobrý výkon, plný důrazu a kvality. Pomohla nám první branka a dostali jsme se rychle do vedení. Domácí se přesto snažili, ale my jsme defenzivu pohlídali. Celkem brzy jsme zvýšili na 2:0 a zvládli jsme i závěr," řekl jablonecký trenér Jaroslav Šilhavý. "Jsme rádi za postup, což byl i náš cíl," dodal.

Příbram v souboji s exligovými Českými Budějovicemi navázala na vydařený výkon ze sobotního utkání s Jihlavou. A to znovu zásluhou Pilíka. V 15. minutě proměnil penaltu za faul na Štípka, o čtvrthodiny později přihrál Štípkovi na gól a minutu nato si oba role vyměnili a Pilík zvyšoval už na 3:0.

České Budějovice sice po změně stran dvěma rychlými góly Jurdíka a Šimáka zápas zdramatizovaly, ale okamžitou odpověď měl Končal a Příbram uklidnil. Skóre uzavřel Hnaníček, který měl ve vápně dost času na dvě dorážky.

Pět branek nastřílela i Sigma Olomouc, která v druholigové Opavě vyhrála 5:1. Skóre brzy otevřel Rajnoch a do poločasu zvýšil po Faltově přihrávce Malec. Ve druhé půli dvěma zásahy rozhodl Moulis, kterému vždy asistoval Houska. Trefil se i střídající Cana. Opava snížila až v poslední minutě po penaltě Jurečky, který potrestal faul brankáře Reichla.

Utkání 3. kola MOL Cupu, fotbalového Poháru FAČR:

Vyšehrad - Jablonec 0:2 (0:1)

Branky: 11. a 51. Doležal. Rozhodčí: Berka - Mokrusch, Hrabovský.

Sestava Jablonce: Hrubý - Romera, Kysela, Pernica, Mat. Hanousek - Hübschman - Mingazov (56. Pospíšil), Trávník (72. Rossi), Masopust - Doležal (82. Wágner), Tecl. Trenér: Šilhavý.

Klatovy - Mladá Boleslav 0:5 (0:4)

Branky: 14. a 74. Baroš, 7. Vraštil, 41. Chramosta, 44. Zahustel. Rozhodčí: Orel - Pilný, Arnošt.

Sestava Mladé Boleslavi: Diviš - Kysela, Vraštil, Bořil, Fleišman - Ščuk, J. Rada (46. Malpon) - Zahustel (46. Klobása), Skalák (73. Skácel), Chramosta - Baroš. Trenér: K. Jarolím.

České Budějovice - Příbram 2:5 (0:3)

Branky: 52. Jurdík, 56. Šimák - 15. z pen. a 30. Pilík, 29. Štípek, 58. Končal, 76. Hnaníček. Rozhodčí: Pechanec - Pospíšil, Koval.

Sestava Příbrami: Švenger - Sus, Tregler, Dosoudil, Končal - Hnaníček, Krameš - Štípek, Pilík (77. Suchan), Barák (64. Mareš) - Rezek (80. Hadaščok). Trenér: P. Tobiáš.

Opava - Sigma Olomouc 1:5 (0:2)

Branky: 90. Jurečka z pen. - 53. a 66. Moulis, 6. Rajnoch, 35. Malec, 71. Cana. Rozhodčí: Julínek - Peřina, Boček.

Sestava Olomouce: Reichl - Hála (46. Štěrba), Rajnoch, Radakovič, Vepřek (72. Petr) - Moulis, Ordoš (67. Cana), Plšek, Houska, Falta - Malec. Trenér: Kalvoda.