Ivánek se vrací na Žižkov! Pomůže do 1. ligy?

Sport Sport
2. 6. 2014 8:47
Ivan Horník začal na Viktorii Žižkov pracovat jako generální manažer.
Ivan Horník se po deseti letech vrací na Žižkov
Ivan Horník se po deseti letech vrací na Žižkov | Foto: Eduard Erben

Praha - Vše se vrací do starých kolejí? Ve fotbalové Viktorii Žižkov to tak začíná vypadat. Po deseti letech se tam totiž na "místo činu" vrací Ivan Horník.

Bafuňář, který právě před stejným časem dostal trest za působení v rozsáhlé korupční aféře, nastoupil v žižkovském klubu do pozice generálního manažera. Z ní by měl pomoct s postupem do nejvyšší soutěže, odkud Pražané před dvěma lety naposledy spadli.

Informaci o tom přinesl deník Sport.

Horník se po uplynutí půlky desetiletého trestu zákazu činnosti ve fotbale (druhá polovina mu byla odpuštěna) pokoušel o comeback v Chomutově a Bohemians Praha, v obou případech však šlo o krátké štace.

Ve Viktorii má Horník na starost kompletní sportovní úsek od mládeže po posily, na nichž už začal pracovat. Předpovědi, že by plánoval obnovit své nekalé praktiky, však rezolutně odmítá. "To úplně vylučuju," slibuje Horník.

"U nás ta věc nemůže nastat!" přidává se majitel klubu Luděk Vinš. "Nedokážu si představit, že by si to dneska a speciálně u nás někdo dovolil. To by byla sebevražda. Jestli jsme byli pod drobnohledem, tak teď budeme pod mikroskopem," uvědomuje si.

Žižkovští naposledy působili v 1. lize v sezoně 2011/12, po níž sestoupili. Letos ve Fotbalové národní lize skončí nejlépe čtvrtí.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to podle agentur DPA a Reuters generální ředitel podniku Elon Musk.

Tesla již dříve uvedla, že brzy sdělí umístění svého evropského závodu s označením Gigafactory 4, který by měl zahájit výrobu v roce 2021. Musk dnes při předávání ocenění "Zlatý volant" v Berlíně prohlásil, že závod bude stát blízko berlínského letiště.

Zdroj: ČTK
Další zprávy