I Argentina děkuje rozhodčím, porazila Mexiko 3:1

27. 6. 2010 22:39
Argentina - Mexiko 3:1 (2:0)

Johannesburg - Argentina relativně snadno proplula do čtvrtfinále světového šampionátu po vítězství nad Mexikem 3:1 a střetne se v něm s Německem. Utkají se tak týmy, kterým výrazně pomohly v jejich osmifinálových soubojích chyby rozhodčích.

Argentina dala první uklidňující gól z evidentního ofsajdu. Tevéz zakončoval Messiho akci a ačkoliv stál metr za obranou Mexika, gól platil.

Čtěte o zápasu Německo - Anglie:

Proti papírově slabšímu soupeři vyrukovali Argentinci se smrtícím útočným koktejlem Messi- Tevéz - Higuaín, ale první se k nebezpečným střelám překvapivě dostali Mexičané.

V osmé minutě Salcido, ač obránce, napálil míč z dálky do břevna Romerovy branky. A o pouhou minutu později byl v další šanci Govani Dos Santos.

Diváci sledovali rychlý zápas, žádné taktické šachy si nikdo nenaplánoval.

O to důležitější pro Argentinu bylo, že jí v 29. minutě výrazně pomohli rozhodčí. Tevéz stál v jasném ofsajdu, ale sudí, Ital Rosetti, se nenechal přemluvit ani poté, co šel konzultovat situaci s pomezním. Gól platil.

O čtyři minuty později už Maradonovi svěřenci vsítili regulérní gól. Higuaína poslal do vyložené šance mexický obránce Osorio a nejlepší střelec Argentiny na tomto šampionátu napodobeninou hokejového blafáku překonal mexického brankáře.

Tevéz jako střelec

Osorio pak vyrobil další hrubky, jak ho nejspíš gólový moment poznamenal.

O to lehčeji se hrálo Argentincům. Tevéz a Di Mária stáli ve vyložených šancích v 37. minutě, ale neproměnili.

Mexičané se postupem času dostávali spíše ke střelám z dálky, což na gól nestačilo. V závěru první poloviny pálil například Marques.

Druhá půle začala pro Argentinu nejlépe, jak mohla. Tevéz svým druhým gólem v utkání - narozdíl od ofsajdové trefy tentokrát parádním - položil v 52. minutě Mexiko, zdálo se v tu chvíli, na lopatky.

Utkání vrátil dramatický náboj J. Hernández v 71. minutě, když nádherně trefil z hranice vápna horní růžek Romerovy branky. Jenže to bylo od Mexičanů vše, Argentina si v klidu pohlídala dvojbrankový náskok. Messi hrál na půl plynu, Tevéze dokonce Maradona stáhl ze hřiště a poslal na něj Veróna.

Branky: 25.a 52. Tévez, 33. Higuaín - 71. Hernández.

Žlutá karta: Marquez

Rozhodčí: Rosetti - Calcagno, Ayroldi (všichni It.).

Sestavy:
Argentina: Romero - Otamendi, Demichelis, Burdisso, Heinze - Maxi Rodríguez (87. Pastore), Mascherano, Di María (79. Jonas) - Messi - Higuaín, Tévez (69. Verón). Trenér: Maradona.
Mexiko: Pérez - Osorio, F. Rodríguez, Márquez, Salcido - Juárez, Torrado, Guardado (61. Franco) - Dos Santos, Hernández, Bautista (46. Barrera). Trenér: Aguirre.