Lazio otočilo šlágr s AC Milán, blýskl se Parolo

Aktualizováno 24. 1. 2015 23:01
Fotbalisté Cagliari porazili v utkání 20. kola italské ligy Sassuolo 2:1 a potřetí v řadě v soutěži neprohráli.
Brankář Lazia Federico Marchetti  dohrával zápas s AS Řím s obvázanou hlavou.
Brankář Lazia Federico Marchetti dohrával zápas s AS Řím s obvázanou hlavou. | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Lazia Řím otočili zápas 20. kola italské ligy s AC Milán a zvítězili 2:1. Dvěma góly se blýskl Marco Parolo. Římský celek se posunul na třetí místo o bod před Neapol a Sampdorii, které ale mají zápas k dobru. Cagliari porazilo Sassuolo 2:1 a potřetí v řadě v soutěži neprohrálo. Nová posila vítězů Josef Hušbauer do zápasu nezasáhl a na svou premiéru v Serii A dál čeká.

AC Milán zaskočil domácí Lazio už ve čtvrté minutě. Jérémy Ménez obral ve středu hřiště Bastu o míč, doběhl s ním do šestnáctky a chladnokrevně zakončil. Francouz vstřelil desátý gól v tomto ročníku italské ligy.

Od té doby byli ale aktivnější domácí a hubený náskok držel "Rossoneri" zejména brankář López. Začátek druhého poločasu ale celek z hlavního města využil k obratu. Nejprve v 47. minutě Klose poslal přesný centr do vápna na Parola, který střelou z voleje zakončil. O čtyři minuty později se prosadil i Miroslav Klose po Montolivově minele.

Na konečných 3:1 v závěru upravil znovu Parolo, jenž do Lazia přestoupil v létě z Parmy. V nastavení dostal červenou kartu obránce AC Milán Mexés, který neudržel nervy na uzdě a pustil se do útočníka domácích Mauriho. Uklidnit se ho snažili hráči obou týmů.

Svěřenci trenéra Inzaghiho tak pokračují v nepřesvědčivých výkonech, z posledních pěti duelů získali pouhé dva body.

Ve 20. minutě duelu mezi Cagliari a Sassuolem otevřel skóre hlavou obránce domácích Luca Rossettini a prosadil se podruhé v sezoně. Svůj tým ale v 76. minutě o vedení také připravil, když dorazil za záda vlastního gólmana Brkiče Acerbiho střelecký pokus. Sardinský celek přesto vybojoval tři body, o tři minuty později vstřelil rozhodující branku střídající Duje Čop. Sassuolo nebodovalo poprvé po čtyřech zápasech.

Italská fotbalová liga - 20. kolo:

Cagliari - Sassuolo 2:1 (20. Rossettini, 79. Čop - 76. vlastní Rossettini), Lazio Řím - AC Milán 3:1 (47. a 81. Parolo, 51. Klose - 4. Ménez).

1. Juventus Turín 19 14 4 1 42:9 46
2. AS Řím 19 12 5 2 32:14 41
3. Lazio Řím 20 10 4 6 36:23 34
4. Neapol 19 9 6 4 34:24 33
5. Sampdoria Janov 19 8 9 2 25:17 33
6. Fiorentina 19 8 6 5 27:18 30
7. FC Janov 19 7 7 5 27:23 28
8. Inter Milán 19 6 8 5 29:25 26