Messi sestřelil AC dvěma góly, Arsenal přetlačil Borussii

6. 11. 2013 23:00
Fotbalisté Zenitu Petrohrad nezvládli obrat v domácím utkání a jen remizovali s Portem 1:1.
Výhru Barcelony opět řídil Lionel Messi
Výhru Barcelony opět řídil Lionel Messi | Foto: Reuters

Barcelona -Šlágr Ligy mistrů mezi Barcelonou a AC Milán ovládl španělský velkoklub, když porazil hosty 3:1. O dva góly se postaral Lionel Messi a zařídil tak týmu postup do vyřazovací fáze soutěže.

Fotbalisté Atlética Madrid si v Lize mistrů zajistili po čtvrtém vítězství postup do osmifinále. Španělský tým deklasoval Austrii Vídeň 4:0 a zařadil se k Bayernu Mnichov a Manchesteru City, které si zajistily postup už v úterý.

Kapitán české reprezentace Tomáš Rosický zažil s Arsenalem povedený návrat na hřiště svého bývalého klubu Dortmundu. Londýnský tým vyhrál v Německu 1:0 a vrátil finalistovi minulého ročníku domácí porážku 1:2.

Chelsea s brankářem Petrem Čechem porazila Schalke znovu 3:0 a výrazně se přiblížila postupu.

Arsenalu stačila jedna branka

Rosický znovu nastoupil v základní sestavě Arsenalu, kterému se ve Vestfálsku dlouho nedařilo. Hned první větší šanci hostů ale v 62. minutě hlavou proměnil ve vedoucí gól záložník Ramsey.

Borussia utrpěla vůbec první domácí ztrátu v sezoně a nevyšla jí oslava jubilejního stého utkání v Lize mistrů. "Kanonýři" se dostali s devíti body do čela skupiny F.

Na druhém místě je Neapol po domácí výhře 3:2 nad Marseille, Dortmund je třetí a Olympique bez bodu poslední.

Čech udržel proti Schalke nulu

Chelsea si opět poradila se Schalke a předchozí výsledek 3:0 zopakovala na stadionu Stamford Bridge. Svěřenci Josého Mourinha potřetí za sebou naplno bodovali a pojistili si první pozici ve skupině E.

"Blues" poslal v Londýně do vedení po půl hodině hry Eto'o, který využil minelu brankáře Hildebranta při výkopu. Kamerunský útočník se podruhé prosadil krátce po přestávce, v 83. minutě zpečetil triumf třetím zásahem střídající Ba.

Barcelona na Nou Campu poprvé překonala milánskou obranu po půl hodině. Abate fauloval v šestnáctce Neymara a nařízenou penaltu suverénně proměnil Messi. Argentinec přerušil sérii tří soutěžních zápasů bez gólu.

Barcelona dala všechny góly zápasu

Za deset minut zvýšil z Xaviho přímého kopu hlavou Busquets. AC zdramatizoval duel těsně před pauzou, kdy si po akci Kaká vstřelil vlastní branku Piqué. Katalánci dominovali i po změně stran, ale pojistku přidal až sedm minut před koncem po kombinaci se střídajícím Fábregasem opět Messi. Ten si polepšil v tomto ročníku LM na šest branek.

Mohl to být parádní obrat, ale to by musel brazilský fotbalista Hulk v domácím utkání proti Portu proměnit pokutový kop. Takhle Zenit Petrohrad s portugalským celkem jen remizoval 1:1.

Ruský klub od 23. minuty prohrával, když se trefil González. Vzápětí vyrovnal právě Hulk. Na začátku druhého poločasu neproměnil nařízenou penaltu a i přes narůstající tlak už Zenit žádnou šanci neproměnil.

Fotbalová Liga mistrů - 4. kolo:

Skupina E:

Chelsea - Schalke 3:0 (1:0)
Branka:
31. a 54. Eto'o, 83. Ba. Rozhodčí: Oddvar Moen (Nor.).

Basilej - Steaua Bukurešť 1:1 (0:1)
Branky:
90.+1 Sio - 17. Piovaccari. Rozhodčí: Benquerenca (Portug.).

1. Chelsea 4 3 0 1 11:2 9
2. Schalke 04 4 2 0 2 4:6 6
3. Basilej 4 1 2 1 4:4 5
4. Steaua Bukurešť 4 0 2 2 2:9 2

Skupina F:

Dortmund - Arsenal 0:1 (0:0)
Branka: 62. Ramsey. Rozhodčí: Kuipers (Niz.).

Neapol - Marseille 3:2 (2:1)
Branky: 24. a 75. Higuaín, 22. Inler - 10. A. Ayew, 64. Thauvin. Rozhodčí: Karasev (Rus.).

1. Arsenal 4 3 0 1 6:3 9
2. Neapol 4 3 0 1 7:6 9
3. Dortmund 4 2 0 2 6:4 6
4. Marseille 4 0 0 4 4:10 0

Skupina G:

Atlético Madrid - Austria Vídeň 4:0 (3:0)
Branky: 11. Miranda, 25. Raúl García, 45. Filipe Luis, 82. Diego Costa. Rozhodčí: Vad (Maď).

Zenit Petrohrad - FC Porto 1:1 (1:1)
Branky: 28. Hulk - 23. Lucho González. Rozhodčí: Hagen (Nor.).

1. Atlético Madrid 4 4 0 0 12:2 12
2. Petrohrad 4 1 2 1 3:4 5
3. FC Porto 4 1 1 2 3:4 4
4. Austria Vídeň 4 0 1 3 0:8 1

Skupina H:

FC Barcelona - AC Milán 3:1 (2:1)
Branky: 30. z pen. a 83. Messi, 40. Busquets - 45.+1 vlastní Piqué. Rozhodčí: Mažič (Srb.).

Ajax Amsterodam - Celtic Glasgow 1:0 (0:0)
Branka: 51. Schöne. Rozhodčí: Aytekin (Něm.).

1. FC Barcelona 4 3 1 0 9:2 10
2. AC Milán 4 1 2 1 5:5 5
3. Ajax Amsterodam 4 1 1 2 3:7 4
4. Celtic Glasgow 4 1 0 3 2:5 3

před 42 minutami

Muže, který při útoku na Kapitol házel po policistech věci, poslal soud na 44 měsíců do vězení

Americký soud odsoudil ke 44 měsícům vězení muže, který se účastnil útoku na Kapitol ze 6. ledna, informovala agentura Reuters. Nicholas Languerand po policistech házel předměty a svými činy se chlubil na sociálních sítích.

Obžaloba žádala pro Langueranda o sedm měsíců delší trest. Washingtonský okresní soudce John Bates prohlásil, že mírné snížení trestu je namístě s ohledem na osobní poměry muže, včetně jeho "extrémně obtížné a chaotické výchovy".

Když byl obžalovaný ještě dítě, jeho otec prý úmyslně zapálil přívěs, ve kterém byl se svou matkou, a málem je zabil. Soudci to během slyšení řekl dědeček Langueranda.

Languerand se v listopadu, kdy mu bylo 26 let, přiznal k jedinému obvinění z útoku na strážce zákona nebezpečnou zbraní. Úřady uvedly, že 6. ledna 2021 po policistech házel předměty, včetně oranžové dopravní zábrany, a jednomu z policistů vzal ochranný štít. Muž se poté útokem chlubil na sociálních sítích a sliboval, že příště se na místo vrátí s puškami. Policie ho zatkla v dubnu.