Hübschman: Situace u nás teď není dobrá. Měli jsme jít dál

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
3. 3. 2014 15:51
Fotbalisté na Ukrajině teď nezažívají nejlepší časy. Všechny čtyři kluby totiž vypadly v 1. kole play off Evropské ligy, takže už nemá Ukrajina v evropských pohárech žádného zástupce.
Tomáš Hübschman přijel na reprezentační sraz s úsměvem na tváři. Přiznal však, že mu z aktuální situace v Šachtaru Doněck moc do smíchu není.
Tomáš Hübschman přijel na reprezentační sraz s úsměvem na tváři. Přiznal však, že mu z aktuální situace v Šachtaru Doněck moc do smíchu není. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Fotbalisté na Ukrajině teď nezažívají nejlepší časy. Všechny čtyři kluby (Šachtar Doněck, Dynamo Kyjev, Dněpropetrovsk, Oděsa) totiž vypadly v 1. kole play off Evropské ligy, takže už nemá Ukrajina v evropských pohárech žádného zástupce.

Navíc kvůli rozbouřené politické situaci v zemi se nyní nehraje na Ukrajině ani tamní nejvyšší soutěž, takže tamní fotbalisté teď nezažívají příznivé chvíle.

Mezi ně se řadí i reprezentační záložník Tomáš Hübschman, jehož Šachtar vypadl s Viktorií Plzeň poté, co ve čtvrtečním zápase prohrál na svém hřišti 1:2.

"Abych se přiznal, tak situace na Ukrajině, v ukrajinském fotbale, ale ani u nás v klubu teď není vůbec dobrá. Po vyřazení s Plzní je to u nás takové zvláštní, o víkendu jsme to ani nemohli odčinit, protože se nehraje liga. Jsem proto hodně rád, že jsem mohl přijet do Česka," řekl dvaatřicetiletý Hübschman novinářům na pondělním setkání před zápasem s Norskem.

Tomáši, mluvil jste o tom, že panuje ve Vašem klubu špatná nálada. Jak vůbec vedení Šachtaru přijalo fakt, že končíte v pohárech letos tak brzo?
Bylo to pro lidi od nás velké rozčarování. Myslím, že po prvním utkání (1:1) jsme měli k dispozici dobrý výsledek a od domácí odvety jsme čekali mnohem víc. Rozhodně jsme netušili, že to bude mít takový průběh, jaký to mělo.

Loni jste postoupili v Lize mistrů z velmi těžké skupiny do osmifinále, letos naopak ne, navíc teď přišla další šok. Tu musí být pro tak ambiciózní klub jako Šachtar velká rána, ne?
Situace pro klub není dobrá, protože jsme chtěli v pohárech zůstat co nejdéle. Bohužel se nám to v Lize mistrů ani v Evropské lize nepovedlo.

A jak hodnotíte vyřazení Vy? V Plzni jste odehrál celý zápas, naopak v Doněcku jste seděl celý zápas jen na lavičce. Nemrzelo Vás to?
Tyhle otázky jsou spíš na trenéra. Proč jsem nenastoupil, nebo proč jo, to by hráč řešit neměl.

Kapitán týmu Dario Srna se po odvetném zápase vymlouval na nepřízeň Štěstěny. Prý si podle průběhu obou zápasů Plzeň nezasloužila postoupit. Co na to říkáte Vy?
Že tohle škatulkování nemám vůbec rád. Nejsmolnější, druhý nejsmolnější, třetí nejsmolnější. Takhle to neřadím. Prostě jsme neuspěli a to je pro mě vždycky špatné. Nepostoupili jsme, zkrátka je to neúspěch.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 minutami

Studená fronta přinesla do Česka intenzivní sněžení, objevily se i zimní bouřky

Českem přechází studená fronta, kterou dopoledne provázelo místy intenzivní sněžení a prudký vítr. Ojediněle se objevily i zimní bouřky, informovali dnes na facebooku pracovníci Českého hydrometeorologického ústavu. Už dříve varovali, že sněžení v kombinaci se silným větrem může hlavně v místech nad 500 metrů nad mořem vytvářet nebezpečné sněhové jazyky, na horách závěje, a to až do pátečního večera.

"V souladu s předpovědí přechází naše území podružná studená fronta v podobě výrazného pásu intenzivního sněžení, kdy se na této linii ojediněle vyskytují zimní bouřky," uvedli meteorologové a přidali několik fotografií z webových kamer. Další snímky zachycující dopolední sněhovou vánici lidé sdíleli na sociálních sítích.

Bouřky v zimě jsou spíše vzácné a obvykle méně plošné než ty letní, každou zimu jich bývá několik. "Nečekejte ale klasické letní blýskavice - zimní bouřky jsou o mnoho decentnější," upozornili meteorologové.

Zdroj: ČTK
před 6 minutami

V Česku ubylo lidí v příjmové chudobě, předloni jich bylo meziročně asi o 100 tisíc méně

Domácnosti si předloni v prvním roce epidemie příjmově polepšily, a to hlavně díky penězům od státu. V roce 2020 nejrychleji rostl příjem seniorům, zjistil Český statistický úřad (ČSÚ). Lidí v příjmové chudobě předloni ubylo. Bylo jich asi 900 tisíc, meziročně tedy o 100 tisíc méně. Míra příjmové chudoby klesla z 9,5 na 8,6 procenta, uvedl ČSÚ.

Zdroj: ČTK
před 7 minutami

Z osobností světové politiky důvěřují Češi nejvíce slovenské prezidentce Čaputové, naopak nejvyšší nedůvěru má ruský prezident Putin, uvedl výzkum

Zdroj: ČTK
před 22 minutami

Česká filharmonie kvůli nakaženým hráčům ruší koncerty s Shekuem Kannehem-Masonem

Kvůli koronaviru ruší Česká filharmonie tři koncerty plánované na 20. až 22. ledna v pražském Rudolfinu. Britský violoncellista Sheku Kanneh-Mason měl pod taktovkou Jakuba Hrůši zahrát Koncert pro violoncello a orchestr e moll Edwarda Elgara. Peníze za vstupné orchestr vrátí v plné výši. "Držitelé vstupenek budou kontaktováni zákaznickým servisem, popřípadě se na něj mohou sami obrátit," říká mluvčí orchestru Luděk Březina.

Na začátku týdne se u filharmonika, který se připravoval na pondělní koncert Komorního orchestru České filharmonie, objevilo potvrzení nemoci covid-19. To si vynutilo změnu programu. Ve středu přibyl další případ a orchestr se z preventivních důvodů rozhodl vystoupení zrušit. Ve středu přibylo v Česku 25 989 nově potvrzených případů koronaviru, zhruba o 2500 méně než v úterý, kdy byl nárůst rekordní za celou dobu epidemie.

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Inflace v eurozóně stoupla na rekordních pět procent

Míra inflace v eurozóně v prosinci vystoupila na rekordních pět procent, zatímco v celé Evropské unii se dostala na 5,3 procenta. Ve čtvrtek to oznámil evropský statistický úřad Eurostat. V Česku vzrostly ceny ještě více, inflace činila 5,4 procenta. Nejvíce k růstu cen opět přispěly energie, dražší ale byly například i služby.

O rok dříve, tedy v prosinci 2020, byla eurozóna ještě v deflaci minus 0,3 procenta. Míra inflace v Evropské unii před rokem činila 0,3 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy